Maria Fajger powołana na stanowisko p.o. prezesa ARiMR

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
02-08-2017,8:05 Aktualizacja: 02-08-2017,8:21
A A A

Od 1 sierpnia premier Beata Szydło powierzyła Marii Fajger pełnienie obowiązków szefa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dotychczas była wiceprezesem instytucji.

Fajger zastąpiła na tym stanowisku Dariusza Golca, który pełnił obowiązku prezesa od 2 marca w związku z odejściem Daniela Obajtka do pracy w spółce energetycznej Energa. od stycznia 2016 r. była zastępcą prezesa ARiMR.

płatności bezpośrednie, dopłaty bezpośrednie, arimr, wypłata dopłat, system informatyczny arimr, wypłata dopłat

ARiMR się chwali. Wypłata dopłat na rekordowym poziomie

W zakończonej 30 czerwca kampanii 2016 do rolników trafiła rekordowa ilość pieniędzy z tytułu dopłat bezpośrednich. ARiMR wypłaciła 99,5 proc. puli środków przeznaczonych na ten cel, czyli 14,533 mld zł. Na swojej stronie internetowej...

W ostatnim czasie nadzorowała pracę Departamentów: Działań Inwestycyjnych, Oceny Projektów Inwestycyjnych oraz Działań Delegowanych. Fajger urodziła się w 1963 roku Dusznikach Zdroju. Z wykształcenia jest inżynierem rolnictwa, absolwentką Akademii Rolniczej w Krakowie.

Wcześniej była kierownikiem działu ekologii i ochrony środowiska i wicedyrektorem Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Pracowała też w Departamencie Wspierania Przedsiębiorczości i Departamencie Organizacyjno-Prawnym w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego. Ponadto pełniła funkcję doradcy ministra rolnictwa i rozwoju wsi oraz wojewody podkarpackiego.

W latach 2006-2007 kierowała Podkarpackim Odziałem Regionalnym ARiMR w Rzeszowie.

Maria Fajger jest mężatką i ma trójkę dzieci. Jej pasją są góry: wspinaczka latem i zimą, oraz jazda na nartach.
 

Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu