LumiGEN - nowa technologia w zaprawach nasiennych

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
20-08-2019,11:20 Aktualizacja: 20-08-2019,13:48
A A A
Firma Corteva Agriscience proponuje nową „rodzinę” produktów do zaprawiania nasion roślin rolniczych, które mają pomóc rolnikom w lepszym dostosowaniu się do zmieniających się warunków prowadzenia gospodarstwa, wynikających chociażby ze zmian klimatycznych oraz z coraz większych problemów ze zwalczaniem szkodników.  
 
W grupie wspomnianych produktów znalazły się dwa środki grzybobójcze do zaprawiania nasion - Lumisena i Lumiflex, a także zaprawa owadobójcza - Lumiposa. 
 
Zaprawy te zostały wyprodukowane w nowej technologii LumiGen, opracowanej przez Corteva Agriscience, przeznaczonej do stosowania z własnymi markami nasion Pioneer oraz Brevant. Razem tworzą pakiet premium Seed Applied Technology (SAT) zapewniający zintegrowane, holistyczne podejście, umożliwiające rolnikom maksymalizację zysku z upraw.
 
Belkar, Korvetto, Arylex, Corteva Agriscience

Belkar i Korvetto, czyli herbicydy Corteva Agriscience dostępne w Polsce

Cztery innowacyjne środki ochrony roślin do upraw zbóż i rzepaku - oto tegoroczne nowości firmy Corteva Agriscience, czyli działu rolniczego DowDuPont oferowane na polskim rynku. Szczegółowa prezentacja odbyła się 2 lutego w Warszawie...
Ta innowacyjna i precyzyjna technologia istnieje w kilku wersjach, chroniąc genetykę wysokowydajnych nasion nie tylko przed szkodnikami i grzybami, ale zapewnia także działanie odstraszające ptaki. Pomaga nasionom radzić sobie ze stresem środowiskowym spowodowanym m.in. przez zmiany pogody lub suszę. 
 
Technologia LumiGEN, przeznaczona do zaprawiania nasion rzepaku, kukurydzy i słonecznika, zmniejsza ryzyko uprawy i wspomaga wzrost roślin od samego początku, wzmacniając rozwój systemu korzeniowego. Dzięki zaprawie, nasiona zyskują większą tolerancję na stres oraz szybciej się rozwijają, co umożliwia osiągnięcie większego plonu. 
 
Zaprawianie nasion ogranicza stosowanie środków chemicznych w formie oprysku, co zmniejsza negatywny wpływ rolnictwa na środowisko, przy jednoczesnym zaspokojeniu oczekiwań konsumentów. 
 
- Corteva Agriscience z zaangażowaniem dostarcza rolnikom narzędzia, dzięki którym mogą sprostać różnym wyzwaniom - mówi Nicolas Perraud, international seed brands SAT manager, Europe w firmie Corteva Agriscience. - Ten złoty standard zaprawiania nasion pozwoli rolnikom na zmniejszenie ryzyka uprawy między siewem a wczesnymi fazami wzrostu. Technologia LumiGEN zapewnia roślinom potrzebną ochronę podczas siewu, a w rezultacie pomaga rolnikom osiągnąć obfite i satysfakcjonujące plony - dodaje. 
 
- Mamy nadzieję, że ten nowy innowacyjny standard zaprawiania nasion umożliwi rolnikom maksymalizację plonów i zysków oraz pomoże im lepiej odpowiadać na społeczne oczekiwania i rozwijać to, co ważne teraz i dla następnych pokoleń - podkreśla Perraud. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu