Lely obchodzi 25 rocznicę zrobotyzowanego systemu doju

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
22-09-2017,17:00 Aktualizacja: 22-09-2017,13:47
A A A

Lely obchodzi 25 rocznicę wprowadzenia zrobotyzowanego systemu doju. Z tej okazji organizuje akcję jubileuszową "Świętuje kolejne pokolenie".

Lely Astronaut zaczął doić pierwsze krowy 18 sierpnia 1992 roku. Był to ważny krok w dziedzinie automatyzacji gospodarstw produkujących mleko na całym świecie. Jedno pokolenie hodowców bydła mlecznego wychowało się właśnie na tym rozwiązaniu. Dlatego Lely chce uczcić ten moment wprowadzając specjalną promocję jubileuszową.

skup mleka, mleko surowe, mleczarnie, producenci mleka

Producenci mleka w sierpniu otrzymywali niemal 1,4 zł za litr surowca

Mleko w Polsce w sierpniu kosztowało niemal 1,40 złotych za litr. To o 3,5 proc. więcej niż w lipcu, kiedy to jego cena wyniosła niemal 1,34 zł/l. Surowiec drożeje również w Unii Europejskiej. W sierpniu kosztował średnio 34,48 euro za 100...

Każde pokolenie stoi przed innymi wyzwaniami i stara się im sprostać korzystając z tradycji i zdobytego doświadczenia. Dotyczy to również hodowców bydła mlecznego, którzy w ostatnich latach mocno się rozwinęli.

Hodowcy bydła mlecznego i producenci mleka zyskali rangę nowoczesnych menadżerów zarządzających gospodarstwem, poszukujących równowagi pomiędzy tym co warto zachować, a tym, co trzeba unowocześnić.

Firma Lely pod hasłem "Świętuje kolejne pokolenie" rozpoczyna dialog dotyczący przyszłości zapraszając do niego różne pokolenia hodowców bydła mlecznego.

14 września w Holandii odbyło się spotkanie inaugurujące z udziałem dwóch hodowców, którzy 25 lat temu rozpoczęli pracę z pierwszym robotem udojowym oraz ich dzieci. Podczas specjalnego wydarzenia hodowcy bydła mlecznego z wielu pokoleń rozmawiali z przedstawicielami firmy Lely oraz ze sobą nawzajem o przyszłości branży oraz o tym, co przyniesie ona kolejnym pokoleniom.

mleko, cena mleka, bydło mleczne, producenci mleka

Mleczarnie dużo płacą za mleko, bo nie dokładają do masła

Ceny skupu mleka w ostatnich miesiącach są na zadowalającym dla hodowców bydła oraz producentów mleka poziomie. Niezadowoleni są z kolei konsumenci, którzy płacą za kostkę masła od sześciu do nawet dziewięciu złotych. Co na to...

Firma Lely podczas tego wydarzenia dostarczyła aktualną, czwartą już odsłonę robota udojowego Astronaut A4 rodzinie van den Bergów, która 25 lat temu zaczęła użytkować jego pierwotną wersję.

- Używamy robota udojowego Lely od samego początku. Pozwolił on zarówno nam, jak i naszemu gospodarstwu osiągnąć nowy poziom wydajności, a także zaoszczędzić czas. Najnowsza wersja robota udojowego napawa nas dumą i nie mamy wątpliwości, że pomoże on kolejnemu pokoleniu hodowców w naszym gospodarstwie prowadzić sprawnie funkcjonujący biznes - mówił właściciel robota, Ad van den Berg.

Lely w ramach obchodów 25 rocznicy wprowadzenia zrobotyzowanego systemu doju przygotowała dla swoich klientów specjalną promocję. Przy zakupie nowego robota udojowego Astronaut do 31 grudnia 2017 otrzymają oni zniżkę na wybrane przez siebie wyposażenie opcjonalne.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement