Kultowe motocykle WSK mają swoje święto

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
24-08-2017,16:50 Aktualizacja: 24-08-2017,16:51
A A A

Ursus został sponsorem "X Zlotu Motocykli WSK i innych", który odbędzie się 25-27 sierpnia w Świdniku. To jedyne takie wydarzenie w Polsce, na którym spotykają się fani popularnych wuesek.

Zlot rozpocznie się i zakończy tradycyjną paradą motocykli, która przejedzie przez ulice Świdnika. Główna część wydarzenia odbędzie się na lotnisku trawiastym przy ul. Sportowej, gdzie uczestnicy będą mogli obejrzeć wystawę motocykli i aut zabytkowych oraz prezentację koncepcji nowej wueski.

Ursus, fabryka ciągników w Lublinie

Co trafia do Ursusa? Wizyta w fabryce w Lublinie

Żyjemy w czasach, w których ciągniki Ursus znowu są liczącą się marką na naszym rynku nowych traktorów. Wielu rolników je kupiło, ale jeszcze większa grupa zastanawia się, z jakich podzespołów i części są budowane? Czy...
Wśród motocykli pojawi się także ciągnik Ursus C-380 z rocznika 2017, zaprezentowany w zupełnie zmienionym designie. Ponadto na stoisku Ursus Fan Shop, dostępne będą także najnowsze gadżety z kolekcji Ursus.

- Motocykle WSK, podobnie jak nasze ciągniki, to polskie maszyny z duszą i historią. Nasza marka przetrwała zawirowania historyczne i wyszła na prostą. Motocyklom WSK niestety się to nie udało. Uważamy jednak, że pamięć o dobrych, polskich produktach motoryzacyjnych, które stały się kultowe, powinno się cały czas pielęgnować, dlatego postanowiliśmy wesprzeć to wydarzenie. Tym bardziej, że odbywa się tak blisko Lublina - powiedział Karol Zarajczyk, prezes zarządu Ursus SA.

Dodatkowo podczas pierwszego dnia zlotu odbędzie się giełda staroci i części motocyklowych, a także konkursy i konkurencje dla motocyklistów.

wypadki na drogach, policja, opolszczyzna, łódzkie, wypadki z udziałem maszyn rolniczych, maszyny rolnicze

Nieletni motocyklista uderzył w rozrzutnik i zmarł w szpitalu

Policja odnotowuje coraz więcej tragicznych zdarzeń z udziałem maszyn rolniczych. Jeden rolnik przeżył w krótkim czasie dwa wypadki - najpierw podczas pracy w lesie, a później gdy jechał ciągnikiem po pomoc. Inny gospodarz był...
Uczestnicy będą mogli wziąć udział w spotkaniach tematycznych z pasjonatami i autorami książek dotyczących motocykla WSK oraz skorzystać z hamowni MOTO, na której sprawdzą osiągi swoich pojazdów. Drugiego dnia uczestnicy zjedzą wspólne śniadanie z regionalnymi przysmakami, obejrzą pokazy Freestyle Motocross i zwiedzą park maszyn.

W poprzednich latach na imprezie występowały lokalne zespoły muzyczne, jednak z okazji jubileuszowej edycji zlotu, fani motocykli będą mogli posłuchać na żywo koncertu grupy Dżem. Na scenie wystąpi także zespół MProjekt oraz Coś Tak O.

Pakiet zlotowy, który zawiera wejściówki na 2 dni, koszulkę, blachę, pole namiotowe i jedzenie jest do nabycia w cenie 50 zł. Pojedyncza wejściówka na teren zlotu kosztuje 6 zł za dzień.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement