Kolejny regulator wzrostu w portfolio Innvigo

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
13-06-2017,9:40 Aktualizacja: 13-06-2017,9:56
A A A

Invister 300 SL - to nowy regulator wzrostu w palecie firmy Innvigo. Środek zawiera chlorek mepikwatu (substancję z grupy piperydyn - pentametylenoimin) i stosowany jest w celu redukcji wzrostu zbóż i rzepaku oraz zapobiegania wyleganiu.

Nowo zarejestrowany preparat działa długo i aktywnie dzięki systemicznemu przemieszczaniu w roślinie. Skutecznie hamuje ponadto wzrost w niskich temperaturach oraz skraca w szerokim oknie aplikacji.

Pierwsza konferencja polowa Innvigo

Na polach zakładu nasienno - rolnego Danko Sp. z o.o. odbyła się pierwsza konferencja polowa polskiej firmy Innvigo. Informacja to o tyle ważna, że Innvigo jest pierwszą polską firmą oferującą środki ochrony roślin,  stale powiększając...

W celu redukcji wysokości i ograniczenia wylegania pszenicy ozimej oraz pszenżyta ozimego zaleca się stosowanie środka od fazy strzelenia w źdźbło do fazy pojawiania się pierwszych ości (BBCH 30-49). Jednorazowa dawka w przypadku tego pierwszego zboża wynosi 0,8-1,3 l/ha, zaś w uprawie drugiego 0,8-1 l/ha.  

Skracanie rzepaku ozimego z użyciem regulatora Invister 300 SL zaleca się natomiast od fazy wydłużania (wzrostu) pędu głównego do fazy widocznych 5 międzywęźli (BBCH 30-35).  Zalecana dawka to 0,6-0,7 l/ha.

W przypadku jednoczesnego zwalczania chorób rzepaku  - suchej zgnilizny kapustnych i czerni krzyżowych, najlepiej stosować preparat w mieszance zbiornikowej ze środkiem  Bukat/Venturo/Ambrossio 500 SC w dawkach: Invister 300 SL 0,6 l/ha  plus B/V/A 500 SC 0,5 l/ha.

Oprócz omawianego regulatora wzrostu Innvigo oferuje także Mepik 300 SL, czyli drugi środek zawierający chlorek mepikwatu o takich samych właściwościach.

Poleć
Udostępnij