Kemiron Koncentrat 500 SC z nową rejestracją w buraku cukrowym

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
10-03-2021,15:40 Aktualizacja: 10-03-2021,15:55
A A A
Znany herbicyd Kemiron Koncentrat 500 SC zawierający etofumesat uzyskał nową rejestrację w buraku cukrowym - informuje firma Bayer, która produkuje ten środek.  
 
Obecnie zalecany jest w dawce od 0,2 do 0,66 l/ha i może być stosowany do 3 razy w sezonie wegetacyjnym, w odstępach 5-18 dni. Kemiron Koncentrat 500 SC najskuteczniej niszczy chwasty w okresie ich kiełkowania i krótko po wschodach (faza liścieni). Szczególną wrażliwość na jego działanie, zwłaszcza przy maksymalnej dawce 0,66 l/ha wykazuje gwiazdnica pospolita. 
 
Bayer, innowacje Bayer, otwarte innowacje, zrównoważone rolnictwo, ochrona roślin, innowacyjne metody ochrony roślin,

Bayer: rolnictwo zrównoważone dzięki innowacjom

Podczas niedawnej dyskusji pt. Otwarte innowacje: współpraca a zrównoważona przyszłość w ramach programu Future of Farming Dialouge Bob Reiter, dyrektor ds. badań i rozwoju Bayer Crop Science podsumował współpracę pomiędzy...
Odnosząc się do buraka cukrowego, to preparat ten należy stosować przedwschodowo, od fazy kiedy kiełek wydostaje się z nasiona, do fazy ósmego liścia właściwego buraka cukrowego (BBCH 07-18).
 
Chwasty dwuliścienne pobierają etofumesat głównie przez korzenie, a w mniejszym stopniu przez liście. Natomiast chwasty jednoliścienne przede wszystkim przez część podliścieniową i w mniejszym stopniu przez korzenie. 
 
Nowa rejestracja Kemironu Koncentrat 500 SC czyni preparat doskonałym składnikiem praktycznie każdej mieszanki zbiornikowej do odchwaszczania buraków cukrowych. To dobra wiadomość dla plantatorów buraka cukrowego, którzy w tym sezonie będą po raz pierwszy radzić sobie bez popularnych substancji aktywnych wycofanych z unijnego rynku - podkreśla w komunikacie firma Bayer. 
 
Poprzednia etykieta rejestracyjna zalecała stosowanie środka Kemiron Koncentrat 500 SC razem z preparatem Kemifam Super Koncentrat 320 EC, który zawiera desmedifam. A jak wiadomo, substancja ta nie uzyskała przedłużenia zezwolenia i w tym sezonie nie będzie mogła być stosowana do ochrony upraw. 
 
 
Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY

do 12.06.2024 - termin rejestracji udziału w bezpłatnym szkoleniu on-line: "Ekonomiczne uwarunkowania nawożenia w rolnictwie"

17.06.2024 - termin egzaminu dla osób ubiegających się o wpis do rejestru inspektorów rolnictwa ekologicznego

do 30.06.2024 - termin udzielania przez ARiMR kredytów płynnościowych dla producentów rolnych oraz kredytów skupowych

do 1.07.2024 - termin składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Termin wprowadzania zmian we wnioskach został wydłużony do 16 lipca.

do 30.09.2024 - składanie wniosków o dotację dla Kół Gospodyń Wiejskich