Kadrowe trzęsienie ziemi w PZU

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
22-03-2017,20:15 Aktualizacja: 22-03-2017,20:44
A A A

Rada nadzorcza PZU SA na posiedzeniu 22 marca podjęła decyzję o zmianie w zarządzie spółki. Ze stanowiska prezesa zarządu został odwołany Michał Krupiński.

"Mając w szczególności na uwadze dobre praktyki ładu korporacyjnego spółek publicznych, celem rady nadzorczej jest zapewnienie profesjonalnej i harmonijnej współpracy w ramach zarządu oraz pomiędzy zarządem i radą nadzorczą spółki" - czytamy w lakonicznym komunikacie.

ubezpieczenia rolne, ubezpieczenie upraw, ubezpieczenie zwierząt, pzu

Podpisano najwyższą umowę na sprzedaż dotowanych ubezpieczeń dla rolników

PZU podpisało umowę z ministerstwem rolnictwa na sprzedaż dotowanych ubezpieczeń dla rolników. Kontrakt opiewa na największą kwotę w historii 10-letniego systemu obowiązkowych ubezpieczeń upraw ze wsparciem Skarbu Państwa. Ubezpieczyciel...
Dlaczego dokonano zmiany na tak ważnym stanowisku? Nie wiadomo.

"Jest to niezbędne dla sprawnej realizacji strategii rozwoju Grupy Kapitałowej PZU, budującej trwałą wartość dla akcjonariuszy, przyjazne otoczenie pracy dla pracowników oraz stałą poprawę jakości usług dla klientów" - informuje rada w komunikacie.

Paweł Górecki, cytowany w komunikacie przewodniczący rady nadzorczej oświadczył, że "właściwa współpraca w ramach zarządu oraz pomiędzy organami PZU SA zapewnia wysoką reputację spółki na rynku".

Michał Krupiński to doświadczony ekonomista, absolwent warszawskiej SGH. W latach 2006-2007 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. 

W 2008 został zastępcą dyrektora wykonawczego w Banku Światowym, a w 2011 r. dyrektorem zarządzającym w Bank of America Merrill Lynch.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu