Jubileusz 200-lecia SGGW. Ważna konferencja i zjazd absolwentów

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
17-09-2015,11:05 Aktualizacja: 17-09-2015,11:31
A A A

Z okazji 200-lecia Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Wydział Rolnictwa i Biologii organizuje konferencję jubileuszową pod patronatem rektora SGGW oraz zjazd absolwentów.

Konferencja odbędzie się 25 września w Auli Kryształowej uczelni, a spotkanie absolwentów 26 września.

Tematem konferencji będą osiągnięcia i perspektywy nauk rolniczych i biologicznych, które przedstawione zostaną na tle bogatej historii kształcenia rolniczego w Warszawie i w Polsce.

Zjazd Absolwentów Wydziału Rolnictwa i Biologii SGGW już za dwa tygodnie

Prawie 500 osób zgłosiło już swój udział w Zjeździe Absolwentów Wydziału Rolnictwa i Biologii SGGW w Warszawie, który odbędzie się 26 września. Dzień wcześniej odbędzie się Konferencja Jubileuszowa. Zjazd...
Utytułowani pracownicy wydziału opowiedzą o ważnych dokonaniach w zakresie agronomii i biologii stosowanej, które ukształtowały mocną pozycję SGGW. Dzień dzisiejszy i nowoczesne spojrzenie na przyrodnicze badania eksperymentalne zaprezentuje najmłodsze pokolenie naukowców z SGGW.

Obecność na konferencji potwierdziło wielu znakomitych gości, referaty przedstawią uznani profesorowie: prof. dr hab. Andrzej Jerzmanowski (UW), prof. dr hab. Jan Kuś (JUNG Puławy), prof. dr hab. Jacek Oleksyn (PAN Kórnik), dr hab. Krzysztof Pawłowski (SGGW). Spodziewani są także przedstawiciele większości uczelni biologicznych, przyrodniczych i rolniczych oraz  instytutów naukowych.

Konferencja rozpocznie się o godz. 10, a zakończy ok. godz. 15.20. Patronem medialnym wydarzenia jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA oraz multiportal agropolska.pl.

Natomiast w sobotę 26 września w Auli Kryształowej SGGW odbędzie się Zjazd Absolwentów Wydziału Rolnictwa i Biologii SGGW. Okazją do zjazdu, jest zbliżająca się 200-letnia rocznica wyższego kształcenia rolniczego na ziemiach polskich.

Wyjątkowa wystawa w SGGW. Uczelnia świętuje 200-lecie istnienia

Na Wydziale Rolnictwa i Biologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie otwarto wystawę historyczną, która ma podkreślić wyjątkową rolę i znaczenie wydziału w rozwoju uczelni. Dzięki specjalnie przygotowanym tablicom,...
Obchodom patronuje Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA oraz multiportal agropolska.pl.

Zaczęło się od Marymontu

W 1816 roku car rosyjski wydał ukaz powołujący Instytut Agronomiczny w Marymoncie, uważany za prekursora wyższych szkół rolniczych w Polsce.

Celem zjazdu jest przypomnienie faktów i ludzi, którzy byli pracownikami, studentami i absolwentami Instytutu Agronomicznego, Wydziału Rolniczego i obecnie Wydziału Rolnictwa i Biologii oraz ich wkładu w rozwój uczelni, narodu i kraju.

Władze SGGW chcą przypomnieć młodszym pokoleniom, że w 1863 roku Karol Majewski - absolwent Instytutu Gospodarstwa Wiejskiego i Leśnictwa, następcy Instytutu Agronomicznego, przez 3 miesiące był dyktatorem Powstania Styczniowego.

Wszyscy studenci w liczbie 400 poszli do Powstania i włożyli wielki wkład w wysiłek zbrojny. W okresie walk o granice Polski, w latach dwudziestych, 33 proc. studentów SGGW uzyskało najwyższe bojowe odznaczenia Virtuti Militari i Krzyża Walecznych.

[WIDEO] Otwarcie wyjątkowej wystawy w SGGW. Uczelnia świętuje 200-lecie istnienia

Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY

do 30.06.2024 - termin udzielania przez ARiMR kredytów płynnościowych dla producentów rolnych oraz kredytów skupowych

do 1.07.2024 - termin składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Termin wprowadzania zmian we wnioskach został wydłużony do 16 lipca.

do 30.09.2024 - składanie wniosków o dotację dla Kół Gospodyń Wiejskich