Jabłka Lubelskie trafią do dużej sieci sklepów

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
20-11-2018,10:10 Aktualizacja: 20-11-2018,10:24
A A A

Od listopada w ponad 600 sklepach sieci Biedronka na terenie województw lubelskiego, śląskiego i podkarpackiego można zakupić Jabłko Lubelskie. - To bardzo ważny krok w rozwoju firmy - podkreśla Zbigniew Chołyk, prezes zarządu LubApple Sp. z o.o.

Jabłko Lubelskie pochodzi z Lubelszczyzny słynącej z długoletnich tradycji sadowniczych. Swoje zalety zawdzięcza znakomitym warunkom klimatycznym i glebowym oraz starannym uprawom, opartym na solidnej wiedzy i wieloletnim doświadczeniu.

jabłka, eskimos, aktualna lista punktów skupowych jabłek, owoce

Skupują jabłka po 26 groszy za kilogram

Program stabilizacji cen na rynku jabłek przemysłowych wszedł w nowy etap realizacji. Spółka Eskimos z Sokółki poinformowała, że w ramach programu zakontraktowano już od producentów 230 tys. ton jabłek przemysłowych. Jakie ceny...

- Cieszymy się, że coraz więcej konsumentów będzie mogło spróbować naszych pysznych lubelskich jabłek. Do tej pory LubApple było nastawione głównie na eksport, jednak w najbliższym czasie chcemy rozwijać sprzedaż owoców na rodzimym rynku. Mamy nadzieję, że o Jabłku Lubelskim wkrótce będzie głośno w całej Polsce - mówi Chołyk.

Pod marką Jabłko Lubelskie klienci sklepów Biedronka mają do wyboru takie odmiany jak: Elise, Golden Delicious oraz Wellant, której LubApple jest jednym producentem w Polsce. Owoce są dostępne w estetycznych, poręcznych i oznakowanych tackach z logo Jabłko Lubelskie.  

LubApple zostało założone w 2015 r. przez pięć największych producentów owoców z województwa lubelskiego: ZPO Stryjno-Sad, Józefów Sad Sp. z o.o., Witabo Sp. z o.o., FruVitaLand Sp. z o.o. oraz ZPO Sadpol.

Ponad 90 procent produkowanych owoców stanowią jabłka. Pozostała oferta firmy obejmuje maliny, wiśnie, truskawki, gruszki, śliwki oraz porzeczki. Spółka produkuje ok. 100 000 ton owoców rocznie. LubApple dostarcza produkty do kilkunastu krajów, takich jak m.in.: Hiszpania, Szwecja, Wielka Brytania, Włochy, Węgry, Jordania, Egipt, Arabia Saudyjska i Mongolia.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

15.02.2023- 31.03.2023 - nabór wniosków o wsparcie inwestycji w zakresie wymiany słupów nośnych impregnowanych kreozotem na plantacjach chmielu

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej