Intermag: nowy stymulator wzrostu

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Anna Rogowska | redakcja@agropolska.pl
29-01-2018,7:00 Aktualizacja: 28-01-2018,18:00
A A A

Najnowszą pozycją w ofercie firmy Intermag jest organiczny stymulator wzrostu roślin Aminoprim. Wspiera on regenerację roślin po wystąpieniu stresów, stymuluje odporność, zwiększa efektywność i bezpieczeństwo stosowanych zabiegów agrochemicznych, a także zwiększa efektywność pobierania składników pokarmowych, co gwarantuje wyższe plonowanie. Potwierdzają to wyniki badań przeprowadzone przez niezależne instytuty badawcze.

Konsumenci sięgając po nowy produkt mają często obawy czy jego skuteczność będzie taka, jak deklaruje sprzedawca w materiałach reklamowych. W przypadku produktów tej firmy obawy te są nieuzasadnione, bowiem wypuszczenie produktu na rynek poprzedzone jest długą i żmudną procedurą weryfikacji skuteczności w oparciu o prace badawczo-rozwojowe. To, co dla klienta jest zapowiedzią, dla producenta potwierdzoną gwarancją jakości udostępnianej technologii.

Intermag, konferencja prasowa Intermag, innowacja, inwestycje Intermagu, Otrębusy

Intermag stawia na rozwój. Firma zapowiada kolejne inwestycje

W ciągu najbliższych trzech lat spółka Intermag z Olkusza, która jest zaliczana do grona kluczowych producentów nawozów i biostymulatorów, a także produktów prozdrowotnych dla zwierząt w naszej części...

Procedury wprowadzenia na rynek nawozów, stymulatorów wzrostu oraz środków poprawiających właściwości gleby porządkuje ustawa o nawozach i nawożeniu. Sam proces prac formulacyjnych i badawczych przy tworzeniu tego stymulatora trwał blisko 3 lata.

Jego rejestracja to kolejne dwuletnie badania polowe wykonane przez IUNG-PIB  w Puławach w dwóch uprawach - rzepaku i pszenicy. Instytut potwierdził pozytywny wpływ aminokwasów zawartych w preparacie na wzrost i plonowanie roślin, przekładający się na coroczną zwyżkę plonów o 8-19 proc. w stosunku do kontroli.

Wpływ na rośliny sadownicze i warzywnicze badał Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach. Próby przeprowadzono w uprawie truskawek, pomidorów i sałaty. We wszystkich trzech  przypadkach działanie preparatu okazało się wyjątkowo korzystne zarówno na jakość, jak i na wysokość plonu. W kolejnym etapie przeprowadzone zostały badania fizykochemiczne i mikrobiologiczne wykonane przez akredytowane laboratorium. Analizy te potwierdziły skład produktu, jego jakość, powtarzalność, bezpieczeństwo oraz bardzo wysoką (ponad 50 proc.) koncentrację aminokwasów.

intermag, jakość roku, produkty prozdrowotne

JAKOŚĆ ROKU® ZŁOTO dla INTERMAGU

Firma INTERMAG została nagrodzona prestiżowym Certyfikatem JAKOŚĆ ROKU® ZŁOTO za wprowadzoną do oferty innowację w postaci produktów prozdrowotnych dla zwierząt. W skład nagrodzonej linii produktowej wchodzą preparaty: Kokcidin, Ketoweg,...

Następnie produkt został skierowany do Oddziału IOR-PIB  w Sośnicowicach w celu przeprowadzenia badań dotyczących możliwości jego łącznego stosowania ze środkami ochrony roślin. Doświadczenia dotyczyły kilkudziesięciu najpopularniejszych fungicydów i insektycydów. Pozytywny wynik tych badań umożliwił wprowadzenie na etykietę zapisu o możliwości łącznego stosowania ze środkami ochrony roślin. Ponadto producent uzyskał też opinię Instytutu Medycyny Wsi w Lublinie, iż preparat nie wywiera szkodliwego wpływu na zdrowie ludzi.

Warto zaznaczyć, że uzyskanie wiarygodnego i niezależnego potwierdzenia, iż opracowane rozwiązanie istotnie wpływa na zwiększenie plonu upraw, poprawę jego jakości czy zwiększenie zdrowotności roślin, wymaga przeprowadzenia wieloletnich i wielokierunkowych badań biologicznych i fizyko-chemicznych. Wprowadzanie jednego produktu może zająć producentowi wiele lat od momentu stworzenia koncepcji formulacji preparatu do czasu uzyskania decyzji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, która uprawnia do jego pojawienia się na sklepowych półkach.

  • Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz
Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

WAŻNE TERMINY

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej