Hyper Top-Phos P20 - nowy nawóz granulowany na polskim rynku

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
23-03-2022,9:55 Aktualizacja: 23-03-2022,9:59
A A A

W związku z rosnącym na rodzimym rynku zainteresowaniem nawozami fosforowymi firma Timac Agro Polska wprowadziła do oferty nową propozycję dla swoich klientów.  

Hyper Top-Phos P20 to nowoczesny nawóz fosforowy, który charakteryzuje się starannym doborem surowców, wysoką jakością i zaawansowanym procesem produkcji. Zawiera 20% fosforu (P2O5), 23% siarki (SO3) i 19% wapnia (CaO). Nawóz wyróżnia się na tle konkurencji zastosowaniem formuły Top-Phos, czyli fosforu w formie chronionej przed stratami i uwstecznianiem się w glebie.

LithaMax2, Timac Agro, bydło mleczne, krowy mleczne, komórki somatyczne, LKS, witamina E, selen, Se organiczny, wymię

LithaMax2 od Timac Agro na komórki somatyczne

Komórki somatyczne są powszechnie znanym i stosowanym miernikiem jakości mleka. Ich zawartość w mleku jest wskaźnikiem zdrowotności zwierzęcia. W mleku pochodzącym od zdrowych krów liczba komórek somatycznych (LKS) nie powinna...

Nawóz Hyper Top-Phos P20 to również doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy dbają o kondycję biologiczną gleby. Nawóz wpływa na mikoryzę, czyli współpracę roślin uprawnych z pożytecznymi grzybami glebowymi, których obecność w profilu glebowym wpływa na urodzajność pól uprawnych.

W efekcie symbiozy system korzeniowy roślin jest bardziej sprawny, pobiera więcej wody i składników pokarmowych, jest odporniejszy na okresowe niedobory wody, a sama gleba szybciej oczyszcza się z występujących w niej patogenów. Co ważne mikoryza wpływa pozytywnie także na rozwój i wzrost roślin.

To bardzo ważne zagadnienie, ponieważ większość producentów nawozów sztucznych kładło do tej pory mały nacisk, aby oprócz dostarczenia składnika pokarmowego, zadbać też o życie biologiczne gleby. Hyper Top-Phos P20 jest kompleksowym rozwiązaniem, który skutecznie odżywia rośliny uprawne oraz zadba o kondycje gleby.

Nawóz jest już dostępny u doradców techniczno-handlowych.
 

Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY

do 12.06.2024 - termin rejestracji udziału w bezpłatnym szkoleniu on-line: "Ekonomiczne uwarunkowania nawożenia w rolnictwie"

17.06.2024 - termin egzaminu dla osób ubiegających się o wpis do rejestru inspektorów rolnictwa ekologicznego

do 30.06.2024 - termin udzielania przez ARiMR kredytów płynnościowych dla producentów rolnych oraz kredytów skupowych

do 1.07.2024 - termin składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Termin wprowadzania zmian we wnioskach został wydłużony do 16 lipca.

do 30.09.2024 - składanie wniosków o dotację dla Kół Gospodyń Wiejskich