Hortex zmienia właściciela. Kwota transakcji owiana tajemnicą

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Łukasz Pawłowski PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
02-11-2017,11:45 Aktualizacja: 02-11-2017,12:00
A A A

Fundusz Mid Europa Partners podpisał porozumienia w sprawie zakupu Grupy Hortex od funduszu kontrolowanego przez Argan Capital - poinformował Mid Europa Partners w czwartkowym komunikacie.

Transakcja uwarunkowana jest uzyskaniem zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jak podał Mid Europa Partners, jej zakończenie przewidziane jest na pierwszy kwartał 2018 roku.
Nie podano wartości transakcji.

Hortex przejmie kolejne spółki. Jest zielone światło

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie przez Hortex spółek zajmujących się hurtową sprzedażą produktów mrożonych: Ren, Marywilska, Allfood, Iglomen oraz Chłodnie Europejskie. Hortex to jedna z...

"Hortex to polska legendarna marka z bogatą tradycją i biznes, który posiada solidne fundamenty do dalszego wzrostu. Będziemy wspierać spółkę w realizacji jej celów strategicznych, w tym w zakresie rozwoju nowych produktów, wejścia w nowe segmenty rynku spożywczego oraz akwizycje" - powiedział, cytowany w komunikacie, Paweł Padusiński z Mid Europa.

Hortex jest producentem FMCG, czyli produktów szybko zbywalnych. FMCG to skrót z angielskiego fast-moving consumer goods. Firma produkuje mrożone warzywa, owoce oraz soki i napoje.

Mid Europa to inwestor finansowy w Europie Centralnej i Południowo-Wschodniej, który działa od 1999 r. z biurami w Warszawie, Budapeszcie, Stambule oraz Londynie. Zarządza funduszami o wartości ok. 4,6 mld euro. Fundusz inwestuje w 18 krajach regionu.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

28.05.2021 - 31.08.2021 pomoc dla pszczelarzy zobacz więcej

21.06 - 19.08.2021 - termin składania wniosków o wsparcie finansowe na "Modernizacja gospodarstw rolnych"