Hortex przejmie kolejne spółki. Jest zielone światło

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
01-04-2015,12:05 Aktualizacja: 01-04-2015,12:25
A A A

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie przez Hortex spółek zajmujących się hurtową sprzedażą produktów mrożonych: Ren, Marywilska, Allfood, Iglomen oraz Chłodnie Europejskie.

Hortex to jedna z najbardziej znanych w Polsce firm prowadzących działalność na rynku soków, napojów i mrożonek. Zgodnie z decyzją UOKiK, przedsiębiorca będzie mógł przejąć spółki zajmujące się hurtową sprzedażą produktów mrożonych: Ren, Marywilska, Allfood, Iglomen oraz Chłodnie Europejskie.

Nad trzema ostatnimi przedsiębiorcami Hortex będzie sprawował współkontrolę. Działalność uczestników koncentracji pokrywa się na krajowych rynkach wprowadzania do obrotu mrożonych owoców i warzyw.

Analiza UOKiK wykazała, że ich udziały nie są na tyle wysokie, aby zagroziły konkurencji, a wynikają głównie z pozycji Hortexu, który nadal będzie spotykał się z konkurencją ze strony innych podmiotów.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli transakcja nie zostanie dokonana w terminie 2 lat od ich wydania.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

28.05.2021 - 31.08.2021 pomoc dla pszczelarzy zobacz więcej

21.06 - 19.08.2021 - termin składania wniosków o wsparcie finansowe na "Modernizacja gospodarstw rolnych"