Heros 450 SC teraz też na truskawki, maliny i grusze

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
12-06-2017,12:10 Aktualizacja: 12-06-2017,12:29
A A A

Fungicyd Heros 450 SC firmy Innvigo otrzymał w ostatnich dniach rozszerzenie rejestracji o stosowanie w uprawach małoobszarowych. Do listy zostały dopisane truskawka, malina i grusza.

Heros 450 SC w truskawce stosuje się od początku fazy kwitnienia do dojrzałości owoców (BBCH 61-87). W tym okresie możemy zwalczać szarą pleśń. Maksymalna zalecana dawka  jednorazowego stosowania to 1,66 l/ha, a preparat można używać najwyżej dwa razy w sezonie.

Pierwsza konferencja polowa Innvigo

Na polach zakładu nasienno - rolnego Danko Sp. z o.o. odbyła się pierwsza konferencja polowa polskiej firmy Innvigo. Informacja to o tyle ważna, że Innvigo jest pierwszą polską firmą oferującą środki ochrony roślin,  stale powiększając...

W uprawie maliny fungicyd należy stosować w okresie największego zagrożenia chorobami, czyli w pełni kwitnienia oraz po zbiorze owoców i wycięciu starych pędów (BBCH 65-87).

Wykonując zabieg w tym terminie możemy zwalczać szarą pleśń oraz przypąkowe zamieranie pędów.

Maksymalna jednorazowa dawka wynosi 1,66 l/ha, preparat można stosować - podobnie jak w przypadku truskawki - najwyżej dwa razy w sezonie.

Heros 450 SC w uprawie gruszy zaleca się natomiast używać od fazy widocznych pąków kwiatowych do końca fazy kwitnienia (BBCH 55-69), zapobiegawczo co siedem dni w zależności od  pogody i sygnalizacji lub interwencyjnie do 72 godzin po infekcji.

W tej fazie możemy zwalczać parcha gruszy. Maksymalna zalecana dawka jednorazowego stosowania to 1 l/ha, preparat można aplikować najwyżej dwa razy w sezonie.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu