Grupa Ciech poszerza swoją ofertę o kolejny produkt. Przeznaczony będzie dla branży rolniczej

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
31-10-2019,14:35 Aktualizacja: 31-10-2019,15:14
A A A
Należąca do Grupy Ciech spółka Ciech Vitrosilicon, jeden z największych producentów wysokiej jakości krzemianów sodu i potasu w Europie, wprowadza na rynek nowy produkt przeznaczony do specjalistycznego zastosowania w branży rolniczej. 
 
Vitroagro P40, bo tak się on nazywa, to specjalistyczny roztwór krzemianu potasu o zwiększonej zawartości kwasu krzemowego, przeznaczony do produkcji nawozów krzemianowych płynnych i stałych.
 
Wielka loteria Chwastox, Ciech Sarzyna, Agnieszka Dworczak-Jakubowska, herbicyd Chwastox, odchwaszczanie zbóż

Tysiące nagród od Ciech Sarzyny

Piotr z Ozorkowa został głównym laureatem wielkiej loterii Chwastox, organizowanej przez Ciech Sarzyna, największego polskiego producenta środków ochrony roślin. Tegoroczny zwycięzca otrzymał voucher na opryskiwacz polowy o wartości...
Oferta Grupy Ciech dla rolnictwa to nie tylko środki ochrony roślin oferowane przez Ciech Sarzyna, ale również lizawki solne, sól paszowa, soda paszowa czy chlorek wapnia, skutecznie wspierający gospodarzy przy letnim utrzymywaniu nawierzchni nieutwardzonych.
 
Do szerokiego spektrum wyrobów grupy przeznaczonych dla rolnictwa dołączył Vitroagro P40, specjalistyczny wodny roztwór krzemianu potasu, źródło aktywnego krzemu o wysokiej koncentracji. To produkt przeznaczony do produkcji nawozów krzemianowych płynnych i stałych.
 
Krzem jest czwartym makroskładnikiem niezbędnym do prawidłowego wzrostu roślin, a jego skuteczność zależy od dostępności jego aktywnej formy w glebie. Rośliny mogą pobierać tylko najmniejsze, niespolimeryzowane cząsteczki krzemu w postaci kwasu ortokrzemowego. 
 
ciech sarzyna, orłowo, nowy dwór gdański, dni pola ciech sarzyna, jacek skwira

CIECH Sarzyna pochwalił się nowościami

Cztery tegoroczne nowości są już na rynku. Na rejestrację w bieżącym roku czeka kolejnych 8-12 produktów, a za 2-3 lata CIECH Sarzyna chce mieć w swoim portfolio kompleksową ofertę dotyczącą ochrony zbóż, rzepaku i kukurydzy. Zakłady...
Vitroagro P40 charakteryzuje się wysoką zawartością kwasu ortokrzemowego H4SiO4, którą zawdzięcza stabilizacji cząsteczkami potasu.
 
Zawarty w Vitroagro P40 potas wpływa bardzo korzystnie na rośliny, stymulując ich wzrost. Stabilizacja cząsteczek krzemu potasem obniża zdolność do polimeryzacji krzemu, czyli tworzenia niedostępnych dla roślin polikrzemianów. 
 
Vitroagro P40 znacząco zwiększa przyswajalność krzemu przez rośliny, w porównaniu do innych dostępnych źródeł krzemu. W oparciu o taki produkt mogą powstawać najlepsze formulacje nawozów krzemianowych.
 
- Liczymy na to, że Vitroagro P40 szybko znajdzie zastosowanie wśród polskich i zagranicznych producentów nawozów krzemianowych płynnych i stałych. Nasza Grupa jest bardzo aktywnym graczem na polskim i zagranicznym rynku produktów Agro - mówi Zenon Kozak, Prezes Zarządu CIECH Vitrosilicon.
 

Nowy regulator wzrostu od Ciech Sarzyny

Preparat Windsar 250 EC to uniwersalny środek, który posiada rejestrację w podstawowych gatunkach zbóż. Ułatwia zbiór i ogranicza straty plonu, zapobiegając wyleganiu, a dzięki długiemu okresowi aplikacji jest elastyczny w...
- Wierzymy, że w obliczu rosnącej liczby ludzi oraz malejącej liczby areałów rolniczych, ciągłe doskonalenie produkcji rolnej i jej efektywności jest niezbędne dla rozwoju globalnej gospodarki. Produkty specjalistyczne, powstałe z myślą o szybko rozwijających się branżach, to ważny element naszej strategii zwiększania portfolio produktowego, konkurencyjności i wzrostu marż - dodaje. 
 
To właśnie na bazie Vitroagro P40 CIECH Sarzyna, największy polski producent środków ochrony roślin, produkuje płynny nawóz nalistny SARMIN maKSi o bardzo wysokiej zawartości łatwo dostępnego dla roślin krzemu i potasu. 
 
Pozytywny wpływ nawozu SARMIN maKSI na rośliny uprawne, widoczny przede wszystkim w postaci wzrostu poziomu plonowania, został potwierdzony w doświadczeniach rejestracyjnych przeprowadzonych przez Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach oraz przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.
 

 

Poleć
Udostępnij
WAŻNE WYDARZENIE

 

WAŻNE TERMINY

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

Od 3.04.2023- 30.09.2023 - koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać o przyznanie wsparcia na prowadzenie działalności statutowej

Od 24.05.2023 - hodowcy drobiu, bydła i świń, ubezpieczeni od ryzyka wystąpienia w ich gospodarstwach szkód spowodowanych salmonellą, będą mogli składać wnioski o dofinansowanie

Od 5.06.2023- 5.07.2023 - będzie można zgłaszać wnioski o wsparcie na budowę silosów oraz ich wyposażenie