Grupa Azoty sponsorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
22-04-2015,14:55 Aktualizacja: 22-04-2015,15:13
A A A

Aktualność i trafność, ale przede wszystkim ważne debaty o polskiej i europejskiej gospodarce. Dyskusje o innowacyjności, nowych trendach i nowych kierunkach myślenia o europejskich rynkach - to domeny VII Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który zakończył się w Katowicach.

Przedstawiciele Grupy reprezentowali spółkę w siedmiu panelach.

Katowickie forum stało się najważniejszym tego typu spotkaniem w kraju. Na tle wielu imprez konkurencyjnych zdecydowanie wyróżnia się skalą. Śląski kongres przyciągnął
w tym roku ponad 7 tys. gości. Jednym z tematów przewodnich tegorocznego spotkania była innowacyjność. To właśnie ten temat przez organizatorów został uznany za jedną z osi spinających tegoroczne forum.

Kongres otworzył prezydent Bronisław Komorowski , który właśnie innowacyjności poświęcił swoje wystąpienie. - Polska w ciągu 10 lat chce być w pierwszej dziesiątce najbardziej innowacyjnych gospodarek Unii Europejskiej - podkreślał Komorowski.

Wielu panelistów tegorocznego forum wymieniało właśnie Grupę Azoty jako benchmark polskiej innowacyjności. - Grupa Azoty i współpracujące z nią instytuty badawcze to potwierdzenie polskich działań i wysiłków w obszarze R&D - zaznaczył Rafał Baniak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa.

Zdaniem Pawła Jarczewskiego, prezesa zarządu Grupy Azoty strategia Grupy jasno dowodzi, że innowacyjność jest jednym z głównych priorytetów spółki. To innowacyjność, która przejawia się nie tylko na poziomie technologicznym, ale także w podejściu spółki do swoich klientów i partnerów.

- Grupa Azoty to 57 spółek. Nasza działalność to nie tylko nawozy czy tworzywa sztuczne, ale także kopalnie i  spółki logistyczne. Zarząd i rada nadzorcza Grupy to ludzie, którzy branżę chemiczną znają i rozumieją. To pasjonaci, którzy potrafią rozmawiać ze swoimi partnerami i klientami oraz reagować na ich potrzeby - podkreślił Jarczewski.

Drugiego dnia kongresu odbyła się dyskusja na temat bezpieczeństwa żywnościowego, której Grupa Azoty była inicjatorem i partnerem. Rozmowę z panelistami poprowadził Robert Lidke - redaktor naczelny Naczelnej Redakcji Gospodarczej Polskiego Radia.

- Grupa Azoty zabiera głos w temacie bezpieczeństwa żywnościowego w skali globalnej. Byliśmy obecni w Davos gdzie prezes Jarczewski wiele razy mówił i podejmował ten temat. Dlaczego my? Bo bez nawozów mineralnych trudno byłoby zapewnić odpowiednie ilości żywności - przyznał Marek Kapłucha, wiceprezes zarządu Grupy Azoty.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

WAŻNE TERMINY

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej