Grupa Azoty ma nowego prezesa zarządu

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
19-12-2016,9:35 Aktualizacja: 19-12-2016,10:15
A A A

Wojciech Wardacki został w piątek wybrany nowym prezesem Zarządu Grupy Azoty SA. Na tę funkcję powołała go Rada Nadzorcza Grupy odwołując jednocześnie ze stanowiska Mariusza Bobera.  

Obie uchwały weszły w życie z dniem podjęcia. Były prezes zarządzał Grupą Azoty od lutego bieżącego roku. W specjalnym oświadczeniu podziękował pracownikom i współpracownikom, którzy - jak napisał - "ciężką, codzienną pracą przyczyniają się do rozwoju polskiego przemysłu chemicznego" oraz kolegom z zarządu, członkom Rady Nadzorczej i przedstawicielom właściciela.

satagro, grupa azoty, uprawy, rolnictwo precyzyjne, monitorowanie upraw

Rolnictwo precyzyjne. Grupa Azoty i SatAgro chcą razem działać

Spółki Grupa Azoty SA oraz SatAgro podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w sprawie dostarczania usług informatycznych z zakresu rolnictwa precyzyjnego. Innowacyjny system umożliwia bieżące monitorowanie rozwoju upraw,...

Wojciech Wardacki, nowe prezes GA ma 56 lat i posiada spore doświadczenie w działalności w przemyśle chemicznym. Był m.in. prezesem Zarządu Zakładów Chemicznych Zachem SA, członkiem Zarządu Ciech SA. Od kwietnia jest prezesem Grupy Azoty Zakłady Chemiczne "Police" SA.

- Zarządzanie nie zna pojęcia rewolucji. Jako zadanie stawiam sobie dokończenie pełnej integracji Grupy, do której wchodzą cztery firmy, zachowując ich niezależność oraz umocnienie jej pozycji na rynku - zapowiedział nowo powołany prezes.

Grupa Azoty to największa w Polsce firma chemiczna, notowana na GPW. Spółka powstała w wyniku konsolidacji zakładów z Tarnowa, Puław, Polic i Kędzierzyna-Koźla. Jest drugim co do wielkości producentem nawozów sztucznych w Europie i liczącym się producentem związków chemicznych.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

WAŻNE TERMINY

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej