Gobarto kupiła Zakłady Mięsne Silesia

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
02-11-2017,11:00 Aktualizacja: 02-11-2017,9:43
A A A

Gobarto S.A. 31 października podpisała ze spółką Cedrob S.A. umowę warunkową nabycia 100 proc. akcji w kapitale zakładowym Zakładów Mięsnych Silesia S.A., produkujących i sprzedających przetwory z mięsa czerwonego i drobiowego.

Gobarto przejęło również zorganizowaną część przedsiębiorstwa Cedrobu w postaci zakładu przetwórstwa w Ciechanowie oraz 25 sklepów firmowych.

Umowa warunkowa zawarta ze spółką Cedrob zakłada nabycie 5.500.000 akcji imiennych, nieuprzywilejowanych ZM Silesia, o wartości nominalnej 0,50 złotych każda, stanowiących łącznie 100 proc. kapitału zakładowego.

Najwyższa Izba Kontroli, NIK, ubój gospodarczy, przewóz i transport żywych zwierząt

Przewóz zwierząt oraz ubój gospodarczy pod lupą NIK

Ubój zwierząt w gospodarstwie na własny użytek powinien być pod większym nadzorem inspekcji weterynaryjnej. To wnioski wyciągnięte po kontroli NIK dotyczącej uboju gospodarczego oraz transportu zwierząt. Rolnicy wykonujący ubój...

Wartość transakcji wyniesie 78 milionów złotych. Realizacja umowy nastąpi po spełnieniu kilku warunków zawieszających jej wykonanie, m. in. niewykonania przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa prawa pierwokupu nabycia akcji czy wyrażenia zgody na transakcję przez banki współpracujące z ZM Silesia.

ZM Silesia prowadzi działalność w zakresie rozbioru mięsa czerwonego, produkcji przetworów z mięsa czerwonego i mięsa drobiowego oraz sprzedaży mięsa czerwonego, mięsa drobiowego i przetworów mięsnych.

Pod koniec września tego roku Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na finalizację transakcji przejęcia ZM Silesia przez spółkę Cedrob, która jest w posiadaniu 83 proc. akcji w kapitale zakładowym Gobarto.

Spółka Gobarto zawarła również umowę kupna należących do Cedrobu zakładu przetwórstwa w Ciechanowie oraz 25 sklepów firmowych. Wartość transakcji wyniosła 28 milionów złotych.

pasze GMO, soja, zakaz stosowania pasz GMO,

Zakaz stosowania pasz GMO. Czy grozi nam deficyt białkowy?

Ograniczenie zapotrzebowania na importowane białko sojowe przeznaczone do żywienia zwierząt oraz możliwości zastąpienia śruty sojowej krajowym białkiem roślinnym. To główne tematy posiedzenia Komisji Rolnictwa, które odbyło się 25...

Transakcje są elementem realizacji planu rozwoju segmentu produkcyjnego i dystrybucyjnego Gobarto opartego o strategię na lata 2015-2019.

- Koncentrujemy się na rozwoju przetwórstwa mięsa. Podpisanie umów pozwoli nam uzupełnić łańcuch wartości o produkcję, w szczególności wędlin - mówi Dariusz Formela, prezes zarządu Gobarto SA.

Spółka poinformowała również o podpisaniu umowy z Bankiem Pekao SA w łącznej kwocie wynoszącej ponad 244 miliony złotych. Na jej podstawie bank udostępni Gobarto S.A oraz jej spółkom zależnym limity kredytowe z przeznaczeniem na spłatę dotychczasowego zadłużenia z tytułu kredytów, limitów faktoringowych i gwarancji udzielonych przez inne instytucje finansowe wraz z możliwością uruchomienia dodatkowego finansowania.

- Podpisanie umowy kredytowej ze stabilną i znaczącą na polskim rynku instytucją finansową gwarantuje nam komfort działania w sferze dotychczasowego finansowania, jak również otwiera możliwości dalszego, dynamicznego rozwoju Grupy Kapitałowej - dodaje Dariusz Formela.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt