Gigantyczna farma słoneczna rozpocznie pracę jeszcze w tym roku

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
18-05-2017,10:25 Aktualizacja: 18-05-2017,10:31
A A A

Sunshine Coast Solar Farm o mocy 15 MW znajdująca się w pobliżu miejscowości Valdora (Australia) będzie w pełni operacyjna w ciągu kilku tygodni. Panele słoneczne na potrzeby farmy zostały dostarczone przez firmę Trina Solar.

Farma umożliwi władzom lokalnym regionu Sunshine Coast osiągnięcie 100-procentowej generacji energii na potrzeby wszystkich urzędów i powiązanych podmiotów ze źródeł odnawialnych.

Farma zarządzana przez władze lokalne ma pozwolić zaoszczędzić nawet 22 miliony dolarów po odjęciu kosztów, zakładając dzisiejszy koszt uzyskania energii, w ciągu najbliższych 30 lat.

instalacje fotowoltaiczne, fotowoltaika, energia słoneczna, oze, panele fotowoltaiczne, odnawialne źródła energii

Inwestuj z głową. Na instalacjach fotowoltaicznych można zyskać

Odnawialne źródła energii cieszą się coraz większym zainteresowaniem nie tylko z przyczyn ekologicznych, ale także ekonomicznych. Przybywa właścicieli gospodarstw, którzy rozważają instalację paneli fotowoltaicznych. Przed...
Kontrakt na projekt, konstrukcję, prowadzenie i serwisowanie (DCOM) farmy przyznano firmie Downer, która z kolei wybrała spółkę Trina Solar jako dostawcę 57 tysięcy fotowoltaicznych modułów słonecznych Duomax PEG14 315 W.

Farma jest pod względem wielkości piątą w kraju zainstalowaną elektrownią słoneczną i zajmuje powierzchnię 24 hektarów w okolicy miejscowości Valdora, która narażona jest na działanie silnych wiatrów i ekstremalnych warunków pogodowych, w tym cyklonów.

W celu poradzenia sobie z niekorzystnymi warunkami wybrano moduły Duomax, których wytrzymała konstrukcja może stawić czoła największym wyzwaniom klimatycznym. Moduł ten regularnie osiąga najlepsze wyniki w branży pod względem wydajności, a gwarancja użytkowa odpowiada 30-letnim planom wykorzystania farmy.

panele fotowoltaiczne, wyłudzenia vat, podatek vat, cbśp, policja, lublin

Wyłudzali miliony na fikcyjnym obrocie panelami fotowoltaicznymi

Policjanci CBŚP z Lublina przy współpracy tamtejszego Urzędu Kontroli Skarbowej rozbili zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się wyłudzeniami podatku VAT na wielką skalę. Zatrzymano trzynaście osób, zabezpieczono broń oraz panele...
Moduł ma nietypową konstrukcję z zastosowaniem podwójnego przeszklenia i projektu bez użycia ramy, co zwiększa wytrzymałość i wydajność produktu. Moduł został zaprojektowany specjalnie w celu zmniejszenia wyrównanego kosztu energii elektrycznej (LCOE), co jest możliwe dzięki niższemu współczynnikowi degradacji i oszczędności bilansu systemów (BoS) na poziomie systemowym. To właśnie z tych powodów moduł ten jest tak chętnie wybierany przez deweloperów.

- Farma Sunshine Coast Solar Farm jest jednym z pierwszych projektów, który wykorzysta system 1500 V. Jesteśmy niezmiernie dumni z tego, że odegramy rolę w transformacji regionu w kierunku czystej gospodarki energetycznej - tłumaczy Helena Li, prezes w obszarze Azji Pacyficznej i Bliskiego Wschodu w Trina Solar.

- Cieszymy się z coraz bliższej współpracy z partnerami takimi, jak Trina Solar. Pozwala nam to na realizację projektów energii odnawialnej na dużą skalę oraz na zachowanie pozycji lidera w sektorze odnawialnych źródeł energii - zaznacza Trevor Cohen, dyrektor wykonawczy w firmie Downer Utilities.

W szczytowym okresie Sunshine Coast Solar Farm będzie generować 15 000 kilowatów energii elektrycznej pozyskiwanej z promieni słonecznych, tym samym zasilając budynki administracyjne, ośrodki wodne, centra społecznościowe i miejsca wydarzeń, a także parki, biblioteki, galerie sztuki i obiekty sportowe.

Energia elektryczna generowana rocznie przez farmę wystarczyłaby do zasilenia około 5000 gospodarstw domowych.

źródło: PR Newswire

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

Od 15.03.2023-15.05.2023 - nabór wniosków "Płatności bezpośrednie i powierzchniowe"

Od 3.04.2023- 30.09.2023 - koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać o przyznanie wsparcia na prowadzenie działalności statutowej

Do 18.04.2023 - można ubiegać się o wsparcie w ramach trzech interwencji finansowanych ze środków unijnych

Do 31.05.2023 - są przyjmowane dokumenty od zainteresowanych pomocą z budżetu krajowego do przezimowanych rodzin pszczelich

Od 24.05.2023 - hodowcy drobiu, bydła i świń, ubezpieczeni od ryzyka wystąpienia w ich gospodarstwach szkód spowodowanych salmonellą, będą mogli składać wnioski o dofinansowanie

Od 5.06.2023- 5.07.2023 - będzie można zgłaszać wnioski o wsparcie na budowę silosów oraz ich wyposażenie