Gigantyczna farma słoneczna rozpocznie pracę jeszcze w tym roku

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
18-05-2017,10:25 Aktualizacja: 18-05-2017,10:31
A A A

Sunshine Coast Solar Farm o mocy 15 MW znajdująca się w pobliżu miejscowości Valdora (Australia) będzie w pełni operacyjna w ciągu kilku tygodni. Panele słoneczne na potrzeby farmy zostały dostarczone przez firmę Trina Solar.

Farma umożliwi władzom lokalnym regionu Sunshine Coast osiągnięcie 100-procentowej generacji energii na potrzeby wszystkich urzędów i powiązanych podmiotów ze źródeł odnawialnych.

Farma zarządzana przez władze lokalne ma pozwolić zaoszczędzić nawet 22 miliony dolarów po odjęciu kosztów, zakładając dzisiejszy koszt uzyskania energii, w ciągu najbliższych 30 lat.

instalacje fotowoltaiczne, fotowoltaika, energia słoneczna, oze, panele fotowoltaiczne, odnawialne źródła energii

Inwestuj z głową. Na instalacjach fotowoltaicznych można zyskać

Odnawialne źródła energii cieszą się coraz większym zainteresowaniem nie tylko z przyczyn ekologicznych, ale także ekonomicznych. Przybywa właścicieli gospodarstw, którzy rozważają instalację paneli fotowoltaicznych. Przed...
Kontrakt na projekt, konstrukcję, prowadzenie i serwisowanie (DCOM) farmy przyznano firmie Downer, która z kolei wybrała spółkę Trina Solar jako dostawcę 57 tysięcy fotowoltaicznych modułów słonecznych Duomax PEG14 315 W.

Farma jest pod względem wielkości piątą w kraju zainstalowaną elektrownią słoneczną i zajmuje powierzchnię 24 hektarów w okolicy miejscowości Valdora, która narażona jest na działanie silnych wiatrów i ekstremalnych warunków pogodowych, w tym cyklonów.

W celu poradzenia sobie z niekorzystnymi warunkami wybrano moduły Duomax, których wytrzymała konstrukcja może stawić czoła największym wyzwaniom klimatycznym. Moduł ten regularnie osiąga najlepsze wyniki w branży pod względem wydajności, a gwarancja użytkowa odpowiada 30-letnim planom wykorzystania farmy.

panele fotowoltaiczne, wyłudzenia vat, podatek vat, cbśp, policja, lublin

Wyłudzali miliony na fikcyjnym obrocie panelami fotowoltaicznymi

Policjanci CBŚP z Lublina przy współpracy tamtejszego Urzędu Kontroli Skarbowej rozbili zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się wyłudzeniami podatku VAT na wielką skalę. Zatrzymano trzynaście osób, zabezpieczono broń oraz panele...
Moduł ma nietypową konstrukcję z zastosowaniem podwójnego przeszklenia i projektu bez użycia ramy, co zwiększa wytrzymałość i wydajność produktu. Moduł został zaprojektowany specjalnie w celu zmniejszenia wyrównanego kosztu energii elektrycznej (LCOE), co jest możliwe dzięki niższemu współczynnikowi degradacji i oszczędności bilansu systemów (BoS) na poziomie systemowym. To właśnie z tych powodów moduł ten jest tak chętnie wybierany przez deweloperów.

- Farma Sunshine Coast Solar Farm jest jednym z pierwszych projektów, który wykorzysta system 1500 V. Jesteśmy niezmiernie dumni z tego, że odegramy rolę w transformacji regionu w kierunku czystej gospodarki energetycznej - tłumaczy Helena Li, prezes w obszarze Azji Pacyficznej i Bliskiego Wschodu w Trina Solar.

- Cieszymy się z coraz bliższej współpracy z partnerami takimi, jak Trina Solar. Pozwala nam to na realizację projektów energii odnawialnej na dużą skalę oraz na zachowanie pozycji lidera w sektorze odnawialnych źródeł energii - zaznacza Trevor Cohen, dyrektor wykonawczy w firmie Downer Utilities.

W szczytowym okresie Sunshine Coast Solar Farm będzie generować 15 000 kilowatów energii elektrycznej pozyskiwanej z promieni słonecznych, tym samym zasilając budynki administracyjne, ośrodki wodne, centra społecznościowe i miejsca wydarzeń, a także parki, biblioteki, galerie sztuki i obiekty sportowe.

Energia elektryczna generowana rocznie przez farmę wystarczyłaby do zasilenia około 5000 gospodarstw domowych.

źródło: PR Newswire

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
WAŻNE TERMINY

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

4.05.2022-17.06.2022 - ruszył nabór wniosków o dofinansowanie na tworzenie grup i organizacji producentów

29.03.2022– 27.05.2022 - modernizacja gospodarstw rolnych – obszar a, tj. rozwój produkcji prosiąt

29.03.2022– 27.05.2022 - modernizacja gospodarstw rolnych – obszar e, tj. nawadnianie w gospodarstwie

31.06.2022 – 29.05.2022 - premie dla młodych rolników

od 16.05.2022 - 14.07.2022 - rolnicy będą mogli składać wnioski o bezzwrotną premię na restrukturyzację małych gospodarstw

do 31.05.2022 - nabór wniosków o dopłaty do zakupu nawozów zakupionych w okresie od 1 września 2021 r. do 15 maja br.

do 31.05.2022 - indywidualni hodowcy mogą ubiegać się o dofinansowanie do przezimowanych rodzin pszczelich

1–31.07.2022  - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt