Firma Alltech przejęła markę Keenan

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
10-05-2016,8:00 Aktualizacja: 10-05-2016,8:08
A A A

Firma Alltech przejęła markę Keenan, wiodącego producenta rozwiązań dla rolnictwa w Irlandii. To już 14 firma przejętą przez Alltech od 2011 roku na całym świecie.

Alltech wykorzystując swoje doświadczenie w zakresie badań naukowych z mocami produkcyjnymi Keenan i jego doświadczenia w zakresie technologii produkcji maszyn rolniczych może wpłynąć na podwyższenie wydajności oraz opłacalności gospodarstw rolnych - czytamy w komunikacie tej firmy.

- Jako Irlandczyk jestem zaszczycony witając Keenan w naszej rodzinie, ponieważ wspólnie możemy dostarczać naszym klientom na całym świecie jeszcze szerszy wachlarz rozwiązań technologicznych i żywieniowych - powiedział dr Pearse Lyons, założyciel i prezes firmy Alltech.

Alltech i Keenan opracowały wspólny plan potencjalnych możliwości rozwoju, który może objąć technologie i programy żywieniowe skoncentrowane na wydajnym wykorzystaniu pasz, utrzymaniu zwierząt w stadzie w najwyższej kondycji, a także zaawansowanym systemie tworzenia dawek pokarmowych.

- Alltech poszukuje nowych kanałów dotarcia do rolników i zapewnienia rozwiązań żywieniowych tym, którzy uzyskują z nich bezpośrednie korzyści, zarówno w produkcji zwierzęcej jak i roślinnej - powiedział Alric Blake, dyrektor generalny firmy Alltech.

Siedziba główna Keenan w dalszym ciągu będzie zlokalizowana w Borris w Irlandii. Firmy Keenan i Alltech wspólnie zatrudniają 300 osób w Irlandii i niemal 5000 na całym świecie.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement