Fabryka Michelin w Olsztynie ma 20 lat

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
02-12-2015,12:50 Aktualizacja: 02-12-2015,13:29
A A A

W środę mija 20 lat od wejścia olsztyńskiej fabryki opon w skład Grupy Michelin. 2 grudnia 1995 roku Francois Michelin, ówczesny Dyrektor Zarządzający firmy podpisał z Ministerstwem Przekształceń Własnościowych umowę prywatyzacyjną, na mocy której grupa objęła większościowy pakiet akcji Stomilu Olsztyn.

Dziś - po 20 latach - zakład ze stolicy Warmii i Mazur jest największym produkującym opony w Polsce i jednym z większych Michelina na świecie. Firma rozpoczęła działalność handlową w Polsce w 1994 roku, a rok później ruszyła rozbudowa i modernizacja fabryki Stomilu.

Michelin Lifebib. Protektor jak kłos pszenicy

Koncern Michelin znowu pokazał ciekawą koncepcję protektora opony rolniczej. Tym razem inżynierowie francuskiego koncernu poszukując nowego kształtu bieżnika wzorowali się kłosem pszenicy. Opona Michelin Lifebib 710/70 R42 VF to prototyp,...

Od tego czasu Michelin zainwestował w olsztyński zakład ponad 700 milionów euro, dzięki którym stał się jednym z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie na świecie.

Powierzchnia fabryki obejmuje 187 hektarów. Powstają tam opony do samochodów osobowych, 4x4, dostawczych, ciężarowych, pojazdów rolniczych oraz formy do produkcji opon, kordy i mieszankę gumową.

Do zakładu należy też nowoczesne Centrum Logistyczne o powierzchni 90 tys. metrów kwadratowych, które jest największych magazynem Michelina w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma zatrudnia około 4500 osób i jest największym pracodawcą na Warmii i Mazurach.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement