Eksperci ocenią branżę mleczarską. Ruszył nabór do prestiżowego rankingu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PIM (em) | redakcja@agropolska.pl
12-06-2018,10:10 Aktualizacja: 12-06-2018,10:22
A A A

Spółdzielnie mleczarskie i firmy zajmujące się przetwórstwem surowca już mogą zgłaszać się do udziału w XII Rankingu Spółdzielni Mleczarskich. Niezależni eksperci "prześwietlą" chętnych pod wieloma względami.

Głównym celem rankingu jest wyłonienie najbardziej dynamicznie rozwijających się podmiotów sektora mleczarskiego oraz laureatów kategorii specjalnych. Wieloletnia tradycja i doświadczenie organizatorów oraz kompetencje członków kapituły gwarantują merytoryczną i obiektywną ocenę uczestników.

mleko, produkcja mleka, cena mleka, bydło mleczne

Mleko tańsze niż marcu ale droższe niż przed rokiem

Cena skupu mleka w kwietniu w porównaniu do marca ponownie zmalała. Była ona niższa o 2 grosze i wyniosła 1 złoty 32 grosze za litr. Co ciekawe była ona o jeden grosz wyższa niż przed rokiem. Cena mleka w kwietniu tylko w jednym...

Każde przedsiębiorstwo otrzyma indywidualny raport zawierający wyniki osiągnięte w poszczególnych kategoriach. Pozwala to na analizę działalności przedsiębiorstwa opartą o zewnętrzną ocenę - zapewnia Polska Izba Mleka.

W tym roku do grona członków kapituły zaproszono niekwestionowanych znawców sektora i rynku mleczarskiego. Zgłoszone do konkursu firmy oceniać będą przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, banku Credit Agricole Bank Polska S.A. - partnera tej edycji rankingu, Infodome sp. z o.o, Polskiej Izby Mleka oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Warunkiem uczestnictwa w XII Rankingu Spółdzielni Mleczarskich jest wypełnienie ankiety i przesłanie jej do biura Polskiej Izby Mleka w wersji elektronicznej na adres: doradztwo@izbamleka.pl lub w papierowej na adres: Polska Izba Mleka, ul. Mickiewicza 7/23, 15-213 Białystok.

Termin nadsyłania ankiet upływa 30 czerwca. Rozstrzygnięcie rywalizacji odbędzie się 27 września podczas XVI Forum Spółdzielczości Mleczarskiej w Hotelu Narvil Conference&Spa w Serocku. Ranking jest dofinansowany z Funduszu Promocji Mleka.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
WAŻNE TERMINY

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

 

od 16.05.2022 - 14.07.2022 - rolnicy będą mogli składać wnioski o bezzwrotną premię na restrukturyzację małych gospodarstw

1–31.07.2022  - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt