DOVVO 375 SC: fungicyd i regulator wzrostu w jednym

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
19-01-2021,8:00 Aktualizacja: 18-01-2021,23:03
A A A
Wczesna wiosna to idealny moment na wykonanie zabiegu regulującego pokrój roślin oleistych, m.in. rzepaku. W tym procesie nieocenionym wsparciem dla rolników będzie nowy produkt Ciech Sarzyna - DOVVO 375 SC, będący połączeniem fungicydu i regulatora wzrostu do stosowania w uprawie rzepaku ozimego oraz uprawach rzepiku, lnu czy gorczycy. 
 
Dzięki połączeniu dwóch uzupełniających się substancji aktywnych (difenokonazolu i paklobutrazolu), DOVVO 375 SC reguluje pokrój roślin znacząco wpływając na jakość plonu oraz ogranicza straty związane z wyleganiem. Przeznaczony jest dla rolników ceniących sobie bezpieczeństwo i pewność zwrotu poniesionych nakładów, dzięki wyrównanej plantacji wolnej od chorób. DOVVO 375 SC skutecznie chroni roślinę m.in. przed suchą zgnilizną kapustnych czy białą plamistością liści - zachwala w komunikacie firma Ciech Sarzyna. 
 
Ciech Sarzyna, fungicyd Micosar, metkonazol, zwalczanie chorób rzepaku, zwalczanie septoriozy paskowanej liści

Micosar - nowy fungicyd od Ciech Sarzyna

Chcąc jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby rolników, największy polski producent środków ochrony roślin rozwinął swoją ofertę produktową o nowy fungicyd - Micosar 60 SL. Produkt uzupełnia dotychczasowy program ochrony pszenicy...
Odpowiedni moment na zastosowanie zabiegu regulującego pokrój roślin to przełom marca i kwietnia, gdy rzepak ozimy jest w fazie rozwojowej BBCH 33, czyli posiada trzy charakterystyczne międzywęźla. Środek może spowodować skrócenie łodyg głównych nawet o 10%. 
 
Dzięki regulacji roślina wykorzysta energię na wytworzenie większej ilości pędów bocznych (aż do 40%). Nowy produkt Ciech Sarzyna stanowi uzupełnienie oferty firmy dla rolników. Ułatwia kontrolę zdrowotności i regulacji plantacji, jednocześnie zapewniając ochronę i równomierny proces wzrostu upraw, co ma bezpośrednie przełożenie na jakość plonów - głosi komunikat. 
 
Środek działa systemicznie i pobierany jest przez liście. Stosowany wiosną wpływa korzystnie na pokrój rośliny, co przekłada się na równomierne dojrzewanie łuszczyn i ułatwiony zbiór. 
 
Wyhamowanie wzrostu pędu głównego przełoży się na utrzymanie łanu o odpowiedniej wysokości, a w rezultacie jego wyrównanie, dzięki któremu będzie miał równomierny dostęp do promieni słonecznych oraz efektywnej fotosyntezy, tworząc więcej rozgałęzień bocznych. 
 
Ciech Sarzyna, strategia firmy Ciech Sarzyna, nowe produkty firmy Ciech Sarzyna, Chwastox, ochrona kukurydzy, fungicydy

Ciech Sarzyna o strategii firmy i nowych produktach

20 lutego w Serocku (woj. mazowieckie) podczas dorocznego spotkania z cyklu „Biznesplon”, firma Ciech Sarzyna przedstawiła ofertę produktową na nowy sezon oraz ambitne plany rozwojowe. Pochwaliła się też dotychczasowymi...
Obniżenie dolnych partii roślin (stożek wzrostu oraz punkt pierwszego dolnego rozgałęzienia) poprawi także zwartość łanu, który będzie bardziej odporny na wyleganie. Równomiernie kwitnący łan oraz dojrzewanie łuszczyn pozwoli ograniczyć straty w plonie z powodu uszkodzeń mechanicznych podczas zabiegów oraz osypywania się nasion w trakcie zbioru. Zastosowanie DOVVO 375 SC zapewni również rozwój systemu korzeniowego, umożliwi roślinie lepszy dostęp do wody w okresie suszy oraz usprawni pobór składników pokarmowych – wylicza Ciech Sarzyna. 
 
- Nasz najnowszy produkt, DOVVO 375 SC, dopełnia naszą gamę preparatów przeznaczonych do ochrony rzepaku. Chcąc jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby rolników, wychodzimy z propozycją skutecznego środka, która ma za zadanie wspierać intensywny wzrost i rozwój roślin. Dzięki naszemu produktowi rzepak, rzepik, len, konopie, gorczyca i mak będą dojrzewać w równym tempie, co znacznie wpłynie na jakość plonu - mówi Jacek Skwira, portfolio menadżer Ciech Sarzyna.
 
DOVVO 375 SC to wygoda i łatwość stosowania, bez konieczności sporządzania wieloskładnikowych mieszanin opryskowych. Dawka na hektar jest bardzo praktyczna - wynosi 0,35 L. Zawartość substancji aktywnych - difenokonazolu i paklobutrazolu - to odpowiednio 250 g/l i 125 g/l. 
 
 

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

Od 15.03.2023-15.05.2023 - nabór wniosków "Płatności bezpośrednie i powierzchniowe"

Od 3.04.2023- 30.09.2023 - koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać o przyznanie wsparcia na prowadzenie działalności statutowej

Do 18.04.2023 - można ubiegać się o wsparcie w ramach trzech interwencji finansowanych ze środków unijnych

Do 31.05.2023 - są przyjmowane dokumenty od zainteresowanych pomocą z budżetu krajowego do przezimowanych rodzin pszczelich

Od 24.05.2023 - hodowcy drobiu, bydła i świń, ubezpieczeni od ryzyka wystąpienia w ich gospodarstwach szkód spowodowanych salmonellą, będą mogli składać wnioski o dofinansowanie

Od 5.06.2023- 5.07.2023 - będzie można zgłaszać wnioski o wsparcie na budowę silosów oraz ich wyposażenie