Do października nie będzie żadnych decyzji w sprawie prywatyzacji KSC

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
02-07-2017,10:30 Aktualizacja: 02-07-2017,11:11
A A A

Póki co nie ma mowy o prywatyzacji Krajowej Spółki Cukrowej. Ministerstwo rolnictwa wciąż wstrzymuje się ze strategicznymi decyzjami w tej sprawie.

Podejmowane w przeszłości próby prywatyzacji firmy zakończyły się fiaskiem. Plantatorzy buraka wciąż nie stracili nadziei na taki proces, oczywiście pod warunkiem zachowania plantatorsko-pracowniczego charakteru, z przystępnymi cenami akcji.

Prezes KSC: zniesienie kwot cukrowych spowoduje wojnę cenową

Zniesienie limitowania produkcji cukru, które nastąpi 1 października tego roku, spowoduje rewolucję na rynku cukru. Przede wszystkim koncerny będą walczyć cenowo, cena cukru może się obniżyć - mówi PAP prezes Krajowej Spółki...

Jeszcze w 2016 roku krytycznie odnieśli się do planów prezentowanych przez Ministerstwo Skarbu Państwa w sprawie stworzenia państwowego holdingu rolno-spożywczego, mającego skonsolidować różne spółki na czele z KSC. Zdaniem części przedstawicieli branży były to założenia nierealne.

Resort został zlikwidowany i spółka trafiła pod zarząd ministra rolnictwa (dokumentacja trafiła do Krzysztofa Jurgiela 7 lutego br.).

Czy w resorcie zapadły już decyzje w sprawie cukrowego giganta? A jeśli tak, to jakie? Czy będzie przeprowadzona prywatyzacja? O to multiportal agropolska.pl zapytał u źródła.

Dariusz Mamiński z Biura Prasowego Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformował nas, że resort na bieżąco monitoruje sytuację na rynku cukru w Polsce w związku z planowaną od 1 października reformą unijnego rynku (zniesienie kwotowania na rynku buraków i cukru).

- Do tego czasu minister rolnictwa i rozwoju wsi nie będzie podejmował względem Krajowej Spółki Cukrowej S.A. żadnych decyzji strategicznych, w szczególności dotyczących prywatyzacji - wyjaśnił Mamiński.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
WAŻNE TERMINY

15.03 - 17.05.2021 wnioski obszarowe w kampanii 2021 r. - zobacz więcej

29.03 - 16.05.2021 nabór wniosków - tworzenie lub rozwój krótkich łańcuchów dostaw lub rynków lokalnych -- zobacz więcej

31.03.2021- 29.05.2021 nabór wniosków - premie dla młodych rolników i restrukturyzacja małych gospodarstw - zobacz więcej

17.05 - 27.06.2021 dofinansowanie z PROW 2014-2020 do prywatnych lasów