Do października nie będzie żadnych decyzji w sprawie prywatyzacji KSC

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
02-07-2017,10:30 Aktualizacja: 02-07-2017,11:11
A A A

Póki co nie ma mowy o prywatyzacji Krajowej Spółki Cukrowej. Ministerstwo rolnictwa wciąż wstrzymuje się ze strategicznymi decyzjami w tej sprawie.

Podejmowane w przeszłości próby prywatyzacji firmy zakończyły się fiaskiem. Plantatorzy buraka wciąż nie stracili nadziei na taki proces, oczywiście pod warunkiem zachowania plantatorsko-pracowniczego charakteru, z przystępnymi cenami akcji.

Prezes KSC: zniesienie kwot cukrowych spowoduje wojnę cenową

Zniesienie limitowania produkcji cukru, które nastąpi 1 października tego roku, spowoduje rewolucję na rynku cukru. Przede wszystkim koncerny będą walczyć cenowo, cena cukru może się obniżyć - mówi PAP prezes Krajowej Spółki...

Jeszcze w 2016 roku krytycznie odnieśli się do planów prezentowanych przez Ministerstwo Skarbu Państwa w sprawie stworzenia państwowego holdingu rolno-spożywczego, mającego skonsolidować różne spółki na czele z KSC. Zdaniem części przedstawicieli branży były to założenia nierealne.

Resort został zlikwidowany i spółka trafiła pod zarząd ministra rolnictwa (dokumentacja trafiła do Krzysztofa Jurgiela 7 lutego br.).

Czy w resorcie zapadły już decyzje w sprawie cukrowego giganta? A jeśli tak, to jakie? Czy będzie przeprowadzona prywatyzacja? O to multiportal agropolska.pl zapytał u źródła.

Dariusz Mamiński z Biura Prasowego Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformował nas, że resort na bieżąco monitoruje sytuację na rynku cukru w Polsce w związku z planowaną od 1 października reformą unijnego rynku (zniesienie kwotowania na rynku buraków i cukru).

- Do tego czasu minister rolnictwa i rozwoju wsi nie będzie podejmował względem Krajowej Spółki Cukrowej S.A. żadnych decyzji strategicznych, w szczególności dotyczących prywatyzacji - wyjaśnił Mamiński.

Poleć
Udostępnij
WAŻNE WYDARZENIE

 

WAŻNE TERMINY

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

Od 3.04.2023- 30.09.2023 - koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać o przyznanie wsparcia na prowadzenie działalności statutowej

Od 24.05.2023 - hodowcy drobiu, bydła i świń, ubezpieczeni od ryzyka wystąpienia w ich gospodarstwach szkód spowodowanych salmonellą, będą mogli składać wnioski o dofinansowanie

Od 5.06.2023- 5.07.2023 - będzie można zgłaszać wnioski o wsparcie na budowę silosów oraz ich wyposażenie