De Heus oferuje nowe konserwanty do zabezpieczania TMR-u i kiszonek

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
21-05-2019,13:00 Aktualizacja: 21-05-2019,11:53
A A A

De Heus wzbogaciła swoją ofertę o dwa nowe konserwanty do zabezpieczania dawek TMR przed zagrzewaniem. Są to Fresh TMR P w formie płynnej i Fresh TMR S w formie sypkiej.

Produkty te zabezpieczają kiszonki i dawki pokarmowe TMR przez zagrzewaniem. Konserwanty w skuteczny sposób eliminują niepożądane działanie grzybów, bakterii i drożdży.

- Kiszonki kukurydzy z ubiegłego roku cechują się wyjątkowo wysoką suchą masą i mają tendencję do zagrzewania się. Notujemy wiele zgłoszeń grzejących się kiszonek kukurydzy, nawet w okresie niskich temperatur powietrza - komentuje Wiesław Płecki, kierownik produktu ds. bydła De Heus.

Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych, bydło mleczne, ocena bydła mlecznego, krowy mleczne

Krowa z Żołędnicy superczempionem narodowej wystawy w Poznaniu

Hodowcy bydła mlecznego zaprezentowali swoje zwierzęta podczas Narodowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych, która w miniony weekend odbyła się w Poznaniu. Jałówki oraz krowy prezentowane przez 29 hodowców, były oceniane przez...

Wraz ze wzrostem temperatur, zagrzewanie kiszonek będzie występowało coraz częściej. W rezultacie łączy się to ze stratą wartości pokarmowej oraz przede wszystkim z pogorszeniem się smakowitości i pobrania, nie tylko kiszonek, ale i dawek pokarmowych z ich udziałem.

Fresh TMR P jest płynnym konserwantem paszowym o silnym działaniu przeciwgrzybowym. Produkt jest bogaty w kwasy organiczne i ich sole, które hamują namnażanie się grzybów oraz bakterii patogennych.

Złożona formuła zapobiega zagrzewaniu się kiszonek i TMR-u oraz chroni je przed utratą wartości pokarmowych.

Konserwant tej jest również dostępny w wersji sypkiej - Fresh TMR S.

- Hodowcy mają różnorodne rozwiązania stosowania tego typu dodatków, dlatego postanowiliśmy przygotować produkt zarówno w formie sypkiej, jak i płynnej. Z doświadczeń własnych oraz naszych klientów wiemy, że wybór formy uzależniony jest często od indywidualnych preferencji hodowli oraz technicznych możliwości. Oba produkty posiadają opatentowaną i skuteczną formułę - dodaje Płecki.

minister rolnictwa, dofinansowanie do postępu biologicznego, PFHBiPM, hodowla bydła mlecznego

Hodowcy bydła stracą 30 mln złotych. Minister pozostaje głuchy na ich głos?

Minister rolnictwa chce zmniejszyć o około 60 procent dofinansowanie do tzw. postępu biologicznego. Jak informuje Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka w jej przypadku oznacza to kwotę rzędu 30 mln złotych. Pieniądze te,...

Dodatki w postaci konserwantów skutecznie chronią kiszonki. Nie można jednak zapominać o przestrzeganiu podstawowych zasad związanych z poprawnym przygotowaniem materiału do zakiszania. Słabo ubity materiał będzie zagrzewał się już w pryzmie.

Fresh TMR P należy dawkować w ilości 2-2,5 kg na tonę kiszonki lub dawki TMR. Z kolei Fresh TMR S należy podawać w ilości 2,5-3,5 kg na tonę kiszonki lub dawki TMR.

Aby w pełni wykorzystać właściwości obu produktów, należy je dobrze wymieszać z kiszonkami w wozie paszowym. Tylko w ten sposób zabezpieczymy je przed zagrzaniem się.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj