Dariusz Golec pełni obowiązki prezesa ARiMR

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em), (zac) | redakcja@agropolska.pl
03-03-2017,8:45 Aktualizacja: 03-03-2017,10:27
A A A

Na wniosek Krzysztofa Jurgiela, ministra rolnictwa premier Beata Szydło powierzyła Dariuszowi Golcowi pełnienie od 2 marca obowiązków prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Zmiana na stanowisku szefa agencji związana jest z odejściem dotychczasowego prezesa Daniela Obajtka (kierował ARiMR od 27 listopada 2015 roku), który zrezygnował z funkcji po wygraniu konkursu na prezesa spółki energetycznej Energa.

daniel obajtek, arimr, energa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Jacek Kościelniak

Obajtek powołany na prezesa Energi

Rada nadzorcza Energi powierzyła Danielowi Obajtkowi, obecnemu prezesowi ARiMR, pełnienie funkcji prezesa zarządu z dniem 2 marca 2017 roku - podała grupa w komunikacie.    Rada nadzorcza powołała do zarządu także Jacka Kościelniaka,...
42-letni Dariusz Golec dotychczas był dotychczas wiceprezesem. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej. W 2008 roku uzyskał certyfikat MBA IT.

Od 2016 roku nadzorował Departament Informatyki ARiMR, gdzie wdrażał nowe systemy informatyczne, a także organizował i koordynował powstanie Wydziału Tworzenia Oprogramowania Departamentu Informatyki w Lublinie.

Zmiana szefa ARiMR zbiega się w czasie z uchwaleniem przez parlament ustawy o Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa. Nowa superagencja, która rozpocznie pracę 1 września wchłonie Agencję Nieruchomości Rolnych, a także Agencję Rynku Rolnego.

KOWR będzie wykonywał zadania realizowane dotychczas przez obie agencje, z tym że większość zadań związanych z wypłatą płatności - pełnionych dotychczas przez ARR - zostanie przejęta przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, anr, arr, arimr, agencje rolne, ministerstwo rolnictwa, senat, zbigniew babalski

Babalski zapewnia, że KOWR zacznie działalność w terminie

Wrześniowy termin rozpoczęcia działalności przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa nie jest zagrożony - powiedział Zbigniew Babalski, wiceminister rolnictwa. Dodał, że prace związane z połączeniem agencji realizowane są terminowo, chociaż...
W ten sposób ARiMR stanie się jedyną polską agencją płatniczą, w ramach której realizowane będą płatności związane ze Wspólną Polityką Rolną.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa ma być odpowiedzialny za programowanie rozwoju polskiej wsi oraz gospodarowanie nieruchomościami rolnymi, pozostającymi w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa.

Docelowo KOWR będzie zajmował się także doradztwem rolniczym (wchłonie ośrodki doradztwa rolniczego) oraz uczestniczył w programowaniu urbanistyczno-planistycznym, jeśli chodzi o wsparcie obszarów wiejskich oraz gmin wiejskich i wiejsko-miejskich. Rząd będzie mógł powierzyć KOWR także realizację innych zadań związanych z funkcjonowaniem rynków produktów rolnych i żywnościowych.

KOWR ma zarządzać również nowymi instrumentami wsparcia i stabilizowania sytuacji w rolnictwie, np. ochroną dochodów rolniczych, marketingiem rolnym oraz scalaniem i wymianą gruntów.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu