Corteva Agriscience otworzyła na Węgrzech wielozadaniowy ośrodek badań nad roślinami uprawnymi

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
18-09-2020,14:05 Aktualizacja: 18-09-2020,14:34
A A A
Ośrodek dysponujący zaawansowanymi możliwościami badawczymi w zakresie zarówno materiału siewnego, jak i środków ochrony roślin będzie zajmował się opracowywaniem zrównoważonych rozwiązań dla rolników z całej Europy.
 
Corteva Agriscience, międzynarodowa firma specjalizująca się w produktach dla rolnictwa, poinformowała o unifikacji i rozszerzeniu swoich kompetencji w zakresie badań nad materiałem siewnym i środkami ochrony roślin w ramach wielozadaniowego centrum badań nad roślinami uprawnymi w Segedynie (węg. Szeged) na Węgrzech. 
 
W ośrodku zespół działu badań i rozwoju Corteva Agriscience będzie pracował nad przełomowymi i zrównoważonymi rozwiązaniami dla rolników z Europy i całego świata.
 
Corteva Agriscience, Manufacturing Leadership Awards, Inatreq active, Arylex active, Juan Banales

Corteva odebrała kilka nagród

17 sierpnia Corteva Agriscience poinformowała o zdobyciu kliku nagród w plebiscycie Manufacturing Leadership Awards organizowanym przez Krajowe Stowarzyszenie Przedsiębiorców (z ang. National Association of Manufacturers) z siedzibą w...
Nowo zintegrowane Szeged Center, powstałe nakładem 1,9 mln USD, jest jednym z największych wielozadaniowych europejskich ośrodków Cortevy prowadzących badania nad różnymi uprawami.  Placówka zatrudnia 34 osoby, w tym ośmioro naukowców opracowujących innowacje w zakresie materiału siewnego i środków ochrony roślin. 
 
Zespół, który w segedyńskim centrum zajmuje się hodowlą roślin, prowadzi badania nad uprawami kukurydzy i słonecznika oraz rozwija produkty oparte na elitarnym zbiorze materiału genetycznego Cortevy. Do zadań zespołu należy doskonalenie odmian hybrydowych o wysokim potencjale plonotwórczym i zaawansowanych cechach agronomicznych, takich jak wysoka tolerancja na często występujące Europie kontynentalnej upały. 
 
Wcześniejsze badania nad uprawami prowadzone przez zespół przyczyniły się do powstania wielu produktów stawianych za wzór na rynku takich jak: hybrydy słonecznika ExpressSun marki Pioneer wykazujące tolerancję na herbicydy, nasiona wysokooleinowego słonecznika czy zajmująca czołową pozycję na rynku linia kukurydzy Optimum AQUAmax również firmowana przez markę Pioneer. 
 
Z kompetencji zespołu w dziedzinie badania charakterystyki odmian rodzicielskich oraz technik produkcyjnych korzysta również wytwórnia materiału siewnego Corteva w pobliskim Szarvas. 
 
Corteva Agriscience, cele zrównoważonego rozwoju, zrównoważone praktyki, szkolenia,właściwa gospodarka wodna

Corteva Agriscience ogłosiła cele zrównoważonego rozwoju do 2030 roku

Corteva Agriscience ogłosiła swoje 10-letnie zobowiązania na rzecz dalszego wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju w globalnym systemie żywności. Cele obejmują szeroką gamę inicjatyw mających przynieść korzyści rolnikom, ziemi,...
Zespół działu zintegrowanych nauk rolniczych (Integrated Field Science) w Segedynie prowadzi także badania polowe i uprawy eksperymentalne na potrzeby nowo opracowywanych rozwiązań w zakresie zwalczania chwastów, insektów i chorób roślin, a także produktów biologicznych i technologii zaprawiania materiału siewnego. 
 
- To bardzo ważny kamień milowy w historii Corteva Agriscience. Trzy duże jednostki badawczo-rozwojowe łączą siły, by wspólnie pracować nad zaawansowanymi rozwiązaniami dla rolników z Węgier i innych krajów europejskich. Dzięki tej integracji tworzymy kreatywne środowisko dla innowacji i doskonałości operacyjnej, wykorzystując synergie trzech dotychczas odrębnych placówek - mówi  Abelardo De La Vega, szef europejskiego działu hodowli roślin w Corteva Agriscience. 
 
- Zgodnie z ogłoszonymi przez nas niedawno Celami zrównoważonego rozwoju na 2030 rok konsekwentnie rozwijamy i wdrażamy innowacyjne i przyjazne dla środowiska rozwiązania dla rolnictwa, z pożytkiem dla naszych klientów, konsumentów i społeczności, którym służymy – dodał De La Vega.  - Obejmuje to działania gwarantujące, że każda nowa koncepcja produktowa Corteva Agriscience będzie spełniać szczególne kryteria zrównoważonego rozwoju wyznaczane przez rolników i konsumentów zanim zostanie skierowana do wdrożenia - wyjaśnia. 
 
- Misją Corteva Agriscience jest między innymi oferowanie rolnikom kompletnych rozwiązań pomagających maksymalizować produktywność. Z myślą o tym łączymy wzajemnie uzupełniające się kompetencje i doświadczenie naszych naukowców - dodał Andreas Huber, szef działu Integrated Field Science w regionie EMEA w Corteva Agriscience.
 
 

 

 
Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu