Corteva Agriscience oraz DowDuPont biorą rozwód

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
05-06-2019,17:55 Aktualizacja: 06-06-2019,10:19
A A A
Corteva Agriscience z sukcesem sfinalizowała odłączenie się od DowDuPont, stając się tym samym jedną z wiodących, niezależnych, globalnych firm specjalizujących się w rolnictwie.
 
1 czerwca została zakończona dystrybucja akcji Cortevy. Każdy z zarejestrowanych udziałowców DowDuPont otrzymał jedną akcję Cortevy za każde trzy akcje DowDuPont, według stanu posiadania na koniec 24 maja 2019 r.
 
Akcjonariusze DowDuPont otrzymają również gotówkę (zamiast akcji cząstkowych Cortevy). 
 
Belkar, Korvetto, Arylex, Corteva Agriscience

Belkar i Korvetto, czyli herbicydy Corteva Agriscience dostępne w Polsce

Cztery innowacyjne środki ochrony roślin do upraw zbóż i rzepaku - oto tegoroczne nowości firmy Corteva Agriscience, czyli działu rolniczego DowDuPont oferowane na polskim rynku. Szczegółowa prezentacja odbyła się 2 lutego w Warszawie...
 
3 czerwca akcje Cortevy weszły do obiegu giełdowego na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE) pod nowym symbolem giełdowym „CTVA”.
 
- Data ta wyznacza początek firmy rolniczej nowego rodzaju, znajdującej się w unikatowym położeniu, które pozwala konkurować i wygrywać poprzez dostarczanie rolnikom pełnych rozwiązań, niezbędnych do trwałego i długoterminowego rozwoju oraz do zwiększenia zysków - mówi Jim Collins, chief executive officer Corteva Agriscience.
 
- Jako globalny lider rynku nasion oraz ochrony zbóż, wartych łącznie ponad sto miliardów dolarów, Corteva Agriscience dysponuje najsolidniejszymi innowacjami oraz dojściami do rynków, które pozwalają nam na bliskie kontakty z klientami. Wszystko to napędza nasz wzrost jako niezależnej firmy i zwiększa naszą wartość dla akcjonariuszy. Nasze dwadzieścia jeden tysięcy zaangażowanych pracowników jest gotowych do wspierania zarówno tych, którzy produkują żywność, jak i tych, którzy ją konsumują, zapewniając rozwój przyszłym pokoleniom - dodał Collins.  
 
Corteva Agriscience oferuje szeroką i zbalansowaną paletę nasion i środków ochrony roślin, a także nowe rozwiązania cyfrowe dla rolnictwa z bogatym spektrum innowacji. 
 
Obecna w ponad 140 krajach firma osiągnęła w 2018 roku zysk netto w wysokości 14 miliardów dolarów. Posiada ponad 150 ośrodków badań i rozwoju i ponad 65 aktywnych działów.
 
DowDuPont, Dow i DuPont, rolnictwo, Corteva Agriscience

DowDuPont skoncentruje się na synergii

Spółka DowDuPont ogłosiła nazwy trzech marek korporacyjnych, które powstaną zgodnie z planowanym podziałem spółki. Chociaż nazwy niektórych produktów w momencie podziału ulegną zmianom, wiele z nich w ramach...
- Jako nowa, niezależna firma rolnicza jesteśmy świadomie zorientowani na inwestycje w innowacje, żeby zapewnić wzrost powyżej średniej rynkowej oraz poprawić wzrost na zainwestowanym kapitale (ROIC) -  mówi Grieg Friedman, executive vice president i chief financial officer Corteva Agriscience. 
 
- Realizując plan, w 2021 roku osiągniemy zyski w wysokości 1,2 miliarda dolarów w synergii kosztowej. Jesteśmy pewni, że nasz plan pozwoli zwiększyć marże. Tak samo ważne jest nasze zobowiązanie do znaczącego zwrotu kapitału akcjonariuszom zarówno przez dywidendy, jak i wykupienie akcji - dodaje Friedman. 
 
Nazwa nowej firmy - Corteva Agriscience (kohr-'teh-vah) jest połączeniem słów oznaczających „serce” i „naturę”. Nazwa ta odpowiada historii firmy, a jednocześnie wybiega w przyszłość w kierunku planów związanych ze wzrostem produktywności rolników oraz dobra konsumentów. 
 
Główna siedziba firmy znajduje się w Wilmington w stanie Delaware. Globalne centra biznesowe w Johnston w stanie Iowa, Indianapolis w stanie Indiana oraz pięć regionalnych biur w Calgary (Kanada), Johannesburgu (RPA), Genewie (Szwajcaria), Singapurze oraz w Alphaville (Brazylia).
 
Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu