Concordia rusza z ubezpieczeniami upraw

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
15-03-2021,12:25 Aktualizacja: 15-03-2021,13:24
A A A
15 marca 2021 r. Concordia Polska Grupa Generali rozpoczyna proces odnowień ubezpieczeń upraw. Z oferty będą mogli skorzystać klienci, którzy w minionym roku wiosną lub jesienią zabezpieczyli swoje uprawy w Concordii.
 
Oferta wznowienia dostępna będzie u tego samego pośrednika, u którego polisa była zakupiona w zeszłym roku. Nowi klienci dostęp do oferty ubezpieczenia upraw z dopłatami budżetu państwa uzyskają już na początku kwietnia.
 
ubezpieczenie upraw rolnych, ubezpieczenie zwierząt gospodarskich, drzewa i krzewy owocowe

Znamy maksymalne sumy ubezpieczenia. Które się zmieniły?

Warzywa gruntowe są na szczycie maksymalnych sum ubezpieczenia dla upraw rolnych i zwierząt gospodarskich ustalonych na 2021 rok. Zgodnie z konsultowanym społecznie rozporządzeniem ministra rolnictwa, w przyszłym roku maksymalne sumy ubezpieczenia...
Dofinansowanie z budżetu państwa, sięgające do 65% składki, jest przyznawane zgodnie z zasadami określonymi w Ustawie o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich. - Concordia od ponad 20 lat ubezpiecza rolników i jest ich partnerem w zarządzaniu ryzykiem w gospodarstwie rolnym. Dlatego już teraz rozpoczynamy proces odnowień polis dla naszych klientów – mówi Krzysztof Mrówka, dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych, Concordia Polska Grupa Generali.
 
Co można ubezpieczyć?
 
W sezonie wiosennym w Concordii Polska Grupa Generali ochroną można objąć zboża, rzepak, kukurydzę, buraki cukrowe, ziemniaki, rośliny strączkowe, wybrane gatunki warzyw oraz owoców.
Rolnicy będą mogli ubezpieczyć rośliny tradycyjne od ryzyka gradu, przymrozków wiosennych, huraganu i deszczu nawalnego. Producenci mogą wybierać spośród pakietów ubezpieczeń:
 
- grad;
- grad, przymrozki wiosenne;
- grad, deszcz nawalny, huragan;
- grad, przymrozki wiosenne, deszcz nawalny, huragan.
 

Concordia ponownie Przyjazną Firmą Ubezpieczeniową

Concordia Ubezpieczenia znalazła się w prestiżowym gronie najlepszych firm ubezpieczeniowych w Polsce. W tegorocznej, piątej już edycji rankingu "Gazety Bankowej" Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2014 Concordia uplasowała się na podium,...
Także uprawy specjalne, takie jak wybrane owoce i warzywa, można w Concordii Polska Grupa Generali objąć ochroną od ryzyka gradu. Co najważniejsze, odpowiedzialność ma miejsce zarówno w przypadku powstania szkód ilościowych, jak i jakościowych, które to ostatecznie wpływają na ubytek w plonie.
 
W tym roku Concordia Polska Grupa Generali przygotowała wiele nowości:
 
Klauzulę szczególną nr 1.3, która rozszerza ochronę już od 8% ubytku w plonie we wszystkich ryzykach objętych podstawowym zakresem ochrony. Uprawy nią objęte otrzymują także ochronę od ryzyka ognia, niezależnie od przyczyny jego powstania. Odpowiedzialność ubezpieczyciela rozszerzona zostaje do 100% sumy ubezpieczenia przy zaistnieniu szkód całkowitych w wyniku gradu i przymrozku. Klauzula ta wprowadza również ochronę od tzw. zastoisk wodnych spowodowanych nagromadzeniem się wody na powierzchni pola wskutek deszczu nawalnego.
 
Nowością w Concordii Polska Grupa Generali jest w tym roku możliwość ubezpieczenia ziemiopłodów na polisie uprawowej. Polisa chroni płody rolne od momentu zasiewu lub wysadzenia do zbioru, a wykupienie tego rozszerzenia zabezpiecza dodatkowo plony składowane w budynkach, silosach i piwnicach. Do wyboru udostępnione zostały 3 warianty w zależności od wysokości sumy ubezpieczenia wybranej przez klienta.
 

Concordia Ubezpieczenia z nowym prezesem

Rada nadzorcza Concordii Polska TUW oraz WTUŻiR Concordia Capital SA podjęła decyzję o powołaniu z dniem 1 kwietnia 2015 r. na stanowisko prezesa zarządu Concordii Ubezpieczenia - Jacka Smolarka. Nominacje wymagają jeszcze formalnych zgód...
Concordia Polska Grupa Generali w tym sezonie wprowadza nową ochronę od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), która obejmuje cały świat i jest dostępna na polisie uprawowej w atrakcyjnej cenie. Obowiązuje przez całą dobę, w pracy, jak i poza nią, w życiu prywatnym. Nie ma potrzeby zawierania w tym celu dodatkowej umowy.
 
- Oferta Concordii wyróżnia się na rynku także takimi rozwiązaniami, jak odpowiedzialność za szkody na polu lub jego części. Oznacza to korzystniejsze dla rolnika rozstrzygnięcie w sytuacji, kiedy uszkodzenia plonów mają miejsce jedynie na części ubezpieczonego pola. Utrzymujemy stałą sumę ubezpieczenia i nie stosujemy udziałów własnych w ubezpieczeniu tradycyjnych upraw. Warto podkreślić także odpowiedzialność nawet do 100% sumy ubezpieczenia za szkody całkowite w wybranych ryzykach oraz zwiększenie zakresu odpowiedzialności w ryzyku zastoisk wodnych spowodowanych deszczem nawalnym. Atutem oferty jest też możliwość otrzymania dodatkowej zniżki na poziomie 15% przy zawarciu nowego ubezpieczenia Agro Casco dla klientów, którzy ubezpieczyli swoje uprawy warzyw, ziemniaków lub buraków cukrowych w Concordii - zaznacza Krzysztof Mrówka.
 
Rabaty dla stałych klientów
 
Dla stałych klientów Concordia przygotowała także rabaty na zakup ubezpieczenia upraw w wiosennym sezonie. W ramach promocji rolnik może otrzymać zniżkę w wysokości 10%, 15% lub 20%, w zależności od liczby dodatkowych, aktywnych umów ubezpieczenia w Concordii. Zniżka dotyczy osób fizycznych i prawnych.
 
ubezpieczenie upraw, ubezpieczenie zwierząt gospodarskich, concordia ubezpieczenia

Ubezpieczenie upraw na nowych zasadach

15 marca ruszył wiosenny sezon ubezpieczania upraw. W przypadku roślin rolniczych potrwa do końca czerwca, a owoców i warzyw zakończy się miesiąc wcześniej. W tym roku dofinansowanie budżetu państwa do ubezpieczenia upraw sięga aż 65 proc.,...
- Realne wsparcie ubezpieczeniowe w prowadzeniu gospodarstwa wymaga zapewnienia kompleksowego zabezpieczenia od najczęściej występujących ryzyk. Udostępniamy naszym klientom możliwość dobrania ochrony w taki sposób, by mogli otrzymać naszą pomoc właśnie wtedy, kiedy będą jej najbardziej potrzebować. W razie uszkodzenia plonów, wypłacane świadczenie jest rzeczywistą pomocą pozwalającą na zachowanie płynności finansowej gospodarstwa - zaznacza Krzysztof Mrówka.
 
Szybka likwidacja szkód - drony i mobilny rzeczoznawca
 
Concordia Polska Grupa Generali systematycznie skraca czas likwidacji szkód. Doświadczeni eksperci w terenie są wyposażeni w tablety z możliwością przesyłania danych, nawet prosto z pola. Dzięki temu czas od wykonania oględzin na miejscu zdarzenia do wypłaty odszkodowania został skrócony o połowę w stosunku do wcześniejszego procesu likwidacji szkody wykorzystującego papierowe protokoły oględzin.
 
Concordia wykorzystuje również drony, które pozwalają dotrzeć do trudno dostępnych miejsc oraz wykonać precyzyjne pomiary i zdjęcia. Urządzenia sprawdzają np. powierzchnię zastoisk wodnych czy skalę wymarznięcia. W specjalnych przypadkach stosowana jest też teledetekcja. Dobrze dopasowana ochrona idzie więc w parze ze sprawną, rzetelną i szybką likwidacją szkód.
Concordia Polska od 2018 roku jest częścią międzynarodowej Grupy Generali, która działa na świecie od 190 lat. Od sierpnia produkty dla sektora rolnego będą oferowane pod nazwą Generali Agro.
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.
WAŻNE TERMINY

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt