Columbus Energy zwiększa sprzedaż instalacji fotowoltaicznych

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
29-08-2017,10:55 Aktualizacja: 29-08-2017,11:15
A A A

Columbus Energy S.A., spółka notowana na rynku NewConnect zakończyła pierwsze półrocze 2017 roku zyskiem netto na poziomie skonsolidowanym w wysokości ponad 2,67 mln zł przy przychodach netto ze sprzedaży wynoszących 15,38 mln zł.

Spółka zwiększa sprzedaż instalacji fotowoltaicznych oraz uatrakcyjnia ofertę. Tylko w drugim kwartale br. zanotowała 1,77 mln zł zysku netto, a jej przychody netto ze sprzedaży przekroczyły 9 mln zł. W analogicznym okresie 2016 r. było to kwoty odpowiednio 0,12 mln zł i 2,12 mln zł.

instalacje fotowoltaiczne, fotowoltaika, energia słoneczna, oze, panele fotowoltaiczne, odnawialne źródła energii

Fotowoltaika ma się coraz lepiej. Sektor rośnie w siłę

Z raportów RWE Polska oraz Instytutu Energetyki Odnawialnej wynika, że w Polsce rośnie rola alternatywnych źródeł energii. Szybki rozwój OZE widoczny jest m.in. na przykładzie sektora fotowoltaiki. Niestabilność...

Emitent zwiększa sprzedaż instalacji fotowoltaicznych w ramach programu abonamentowego i finansowanych za gotówkę. W minionym kwartale Columbus Energy S.A. podpisała 600 umów na montaż mikroinstalacji fotowoltaicznych oraz zrealizowała ponad 400.

Spółka wprowadziła również jedyną na polskim rynku tzw. "Gwarancję Totalną". Obejmuje ona przez 15 lat wszystkie elementy instalacji fotowoltaicznej wraz z wykonaniem montażu.

- Dużo ciężkiej pracy, wysokie kompetencje zespołu i determinacja to elementy, które składają się na takie wyniki. Myślę, że jeszcze pozytywniej zaskoczymy rynek na koniec roku bowiem przybywa nam klientów, rozpoczęliśmy współpracę z Bankiem Ochrony Środowiska i montujemy coraz więcej instalacji fotowoltaicznych - podkreśla Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy S.A.

W pierwszym kwartale emitent przeprowadził dwie emisje obligacji, z których pozyskał 5,45 mln zł. Środki zostały przeznaczone na montaż instalacji fotowoltaicznych w ramach programu abonamentowego. W lipcu spółka przeprowadziła natomiast emisję obligacji serii C, z której pozyskała 1,09 mln zł. Podpisano też umowę o kredyt odnawialny w rachunku bieżącym na 1 mln zł.

- By utrzymać poziom rozwoju musimy sięgać po różne instrumenty finansowe. To zapewnia stabilność i możliwość odpowiedzi na popyt. Przed nami wiele lat rozwoju i dziesiątki tysięcy instalacji do zamontowania, ale skupiamy się na pracy kwartał po kwartale, tak aby wypracowywać jak najlepsze wyniki dla akcjonariuszy - mówi na koniec prezes Dawid Zieliński.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

17.10.2022 - rusza wypłata zaliczek na poczet płatności bezpośrednich

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt