Cielęta będą piły nowy preparat mlekozastępczy

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
15-03-2017,8:00 Aktualizacja: 14-03-2017,20:13
A A A

Preparaty mlekozastępcze z linii Mamma to nowy produkt firmy Ewrol. Mamma Primo, Mamma Multi i Mamma Len są przeznaczone dla cieląt od urodzenia do odsadzenia od paszy płynnej.

Mamma Primo to zdaniem producenta innowacyjny preparat mlekozastępczy na pierwszy okres odchowu cieląt od razu po zakończeniu okresu odpajania siarą czyli po piątym dniu życia tych zwierząt.

Preparat został stworzony z myślą o uzyskaniu przez przyszłą krowę wysokich wyników produkcyjnych oraz dobrych przyrostów wagowych w odchowie cieląt opasowych. Zawiera 43 procent laktozy, a łatwo przyswajalne białko pochodzi głównie z komponentów mlecznych.

cielęta, odchów, siara, bydło mleczne

Odchów cieląt. Wciąż musimy się go uczyć

Odpajanie cieląt siarą najlepszej jakości, karmienie ich mlekiem oraz preparatem mlekozastępczym, warunki utrzymywanie tych zwierząt w do momentu odsadzenia oraz żywienie paszami stałymi w okresie odpoju. To wiodące tematy międzynarodowej...

Mamma Primo został wzbogacony o immunoglobuliny z proszku żółtka jaja kurzego, premiks i prebiotyk. Jak podkreśla producent zabezpiecza on także cielęta przed biegunkami,

Mamma Multi to uniwersalny preparat mlekozastępczy, przeznaczony dla cieląt od 14 dnia życia. Charakteryzuje się wysokim udziałem komponentów mlecznych, dobrymi parametrami i bogatym składem mineralno-witaminowym oraz probiotykiem.

Preparat ten zawiera podwyższone poziomy witamin, w tym E, a także dodatek aminokwasów egzogennych. Dobrze się rozpuszcza. Producent podkreśla, że sprawdza się on w każdym systemie odchowu cieląt, gwarantuje wysokie dzienne przyrosty i zabezpiecza oseski przed biegunką.

Mamma Len to również preparat mlekozastępczy przeznaczony do stosowania od 14 dnia życia. Jest on wzbogacony dodatkiem makuchu z ekstrudowanego siemienia lnianego i prebiotyku. Producent poleca go do tradycyjnego odchowu cieląt

Preparat posiada starannie dobrane składniki pokarmowe, a parametry białka, energii, witamin, minerałów i aminokwasów egzogennych dostosowane są do potrzeb wzrostu i rozwoju młodego organizmu. Dobrze się rozpuszcza, stymuluje do szybszego rozwoju przedżołądków i zabezpiecza przed biegunką.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu