Centrum Kompetencji Puławy z ważną nagrodą

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
21-03-2016,13:35 Aktualizacja: 26-03-2016,9:37
A A A

Puławskie centrum kompetencji, które stanowi platformę współpracy i wymiany informacji dla przedsiębiorców rolnych, doradców rolnych oraz instytucji nauki otrzymało nagrodę za najbardziej innowacyjną inicjatywę dla rolnictwa.

- Mówi się, że mamy jeszcze dużo do zrobienia, aby usprawnić współpracę nauki i biznesu. Ale nawet najlepsza współpraca na tym polu nie przyniesie pożądanych efektów, jeśli nie będziemy pamiętać o kliencie - mówił tuż po odebraniu nagrody specjalnej w kategorii Innowacyjność na kieleckich targach Agrotech 2016, dr Zenon Pokojski, koordynator Centrum Kompetencji Puławy.

Oddano do użytku najnowszą inwestycję Grupy Azoty Puławy

Rusza jedna z najnowocześniejszych w Europie instalacji do produkcji nawozów stałych. 15 października Grupa Azoty Puławy oficjalnie uruchomiła instalację produkcyjną nawozów PULGRAN® / PULGRAN®S. To końcowa inwestycja Nowego...
Podkreślił, że każda firma jest tyle warta, jaką wartość stanowią jej klienci. - W tym celu trzeba ich poznać i wartością tą zarządzać. Dlatego stworzyliśmy w Puławach centrum, którego konsorcjum tworzą nie tylko wielkie przedsiębiorstwa i środowiska naukowe, ale także zrzeszenia i stowarzyszenia reprezentujące właśnie klientów - dodał Pokojski.

Przypomniał, że Centrum Kompetencji Puławy w pierwszym okresie stanowiło rodzaj platformy wymiany doświadczeń, pomysłów i oczekiwań. - Obecnie realizujemy nowatorskie projekty badawcze, cykl konferencji i studia podyplomowe. Liczę na duże efekty tej współpracy - zaznaczył koordynator centrum.

Nagrodę osobiście wręczył podczas targów Agrotech w Kielcach przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwju Wsi Parlamentu Europejskiego Czesław Siekierski.

Konsorcjum Centrum Kompetencji Puławy stanowią obecnie:

    Grupa Azoty SA, w tym Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy SA - Koordynator Konsorcjum
    Instytut Nowych Syntez Chemicznych
    Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa -  Państwowy Instytut Badawczy w Puławach
    Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
    Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
    Krajowa Stacja Chemiczno-Rolnicza w Warszawie
    Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych
    Krajowa Federacja Producentów Zbóż
    Stowarzyszenie Przemysłu Wapienniczego
    Krajowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego
    INTERMAG Sp. z o.o.
    ADOB

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

WAŻNE TERMINY

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej