Cena jutra, czyli co wpłynie na finanse rolników w nadchodzącym sezonie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Dominika Wolna | redakcja@agropolska.pl
24-02-2022,8:40 Aktualizacja: 24-02-2022,9:08
A A A

6. Edycja Agro Akademii organizowanej przez BNP Paribas odbyła się na platformie online. Sektor rolno-spożywczy w 2022 roku czeka wiele wyzwań. Jakie czynniki przeanalizowano i jakie są prognozy na nadchodzący sezon?

Grzegorz Kozieja, dyrektor Biura Analiz Sektora Rolno-Spożywczego BNP Paribas, ostrzegał rolników przed czynnikami, które mogą wpłynąć na sytuację ekonomiczną ich gospodarstw.

BGŻ BNP Paribas, Przemek Gdański, BNP Paribas, zmiana nazwy banku

Bank BNP Paribas już bez BGŻ

Od 1 kwietnia nie ma już banku BGŻ BNP Paribas. Jest za to BNP Paribas, czyli wspólna, globalna marka. Przemek Gdański, prezes zarządu BNP Paribas Bank Polska SA w specjalnym liście skierowanym do klientów wyjaśnia, że nastąpiło...

Na spotkaniu pod lupę wzięto nie tylko czynniki, takie jak pandemia COVID-19 i Europejski Zielony Ład, ale również sytuację polityczną m.in. konflikty na wschodzie Europy oraz rosnący w siłę chiński rynek żywności.

Rosnące ceny gazu, nawozów i środków ochrony roślin przerażają rolników, którzy bardzo ograniczają inwestycje. Przedsiębiorcy rolni obawiają się o przyszłość gospodarstw, a kryzys może dotknąć zarówno mniejsze działalności, jak i gospodarstwa wielkotowarowe. Na wdrożenie innowacyjnych technologii potrzeba środków, dlatego BNP Paribas proponuje usługi przystosowane do potrzeb sektora rolno-spożywczego.

Kolejne spotkanie Agro Akademii odbędzie się 5 kwietnia. Tym razem zaplanowana jest dyskusja na temat klimatu, zasobów ludzkich oraz Polskiego Ładu.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

15.02.2023- 31.03.2023 - nabór wniosków o wsparcie inwestycji w zakresie wymiany słupów nośnych impregnowanych kreozotem na plantacjach chmielu

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej