Cedrob mocniej wchodzi na rynek wieprzowiny

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
01-12-2016,15:00 Aktualizacja: 01-12-2016,15:26
A A A

Atrakcyjna stawka za jednego odebranego warchlaka, finansowe premie za racjonalne zużycie paszy, 12.000 zł miesięcznego dochodu dla hodowcy - to najważniejsze założenia nowej propozycji tuczu kontraktowego Cedrob S.A.

Jako pierwsi z ofertą firmy zapoznali się rolnicy z części województwa kujawsko-pomorskiego. Realizacja projektu zakłada zawarcie wieloletniej umowy między rolnikiem, spółką i bankiem. Cedrob ma dostarczać rolnikowi warchlaki, paszę, gwarantować opiekę weterynaryjną, leczenie, niezbędne leki i zabezpieczać ciągłość hodowli.

Wkładem hodowcy ma być wybudowanie obiektu tuczarni dla 2000 sztuk trzody chlewnej finansowanego preferencyjnym kredytem. Rolnicy, którzy przystępują do takiego przedsięwzięcia muszą zazwyczaj posiadać co najmniej 20-proc. wkład własny, a do tego wykazać odpowiednie zabezpieczenie dla udzielonego kredytu. W tym wypadku wystarczy, że gospodarz dysponuje nieruchomością, na której chce wybudować chlewnię.

O przystąpienie do projektu ubiegają się dwa największe polskie banki - PKO BP i Pekao S.A. Cedrob gwarantuje też wsparcie w uzyskaniu niezbędnych pozwoleń na budowę i szkolenia.

Hodowca współpracujący z firmą ma zagwarantowane 55 złotych podstawy za każdego odebranego tucznika, comiesięczne zaliczki na poczet umowy tuczu. Spółka premiować będzie ponadto osoby, które racjonalnie gospodarują paszą. Ci, którzy wykorzystają ją na poziomie poniżej 2,8 kg na 1 kg przyrostu wagi żywca otrzymają dodatkową premię.

Według szacunków spółki, po poniesieniu wszystkich kosztów związanych z kredytem i utrzymaniem budynku tuczarni, zysk hodowcy ma wynieść około 12.000 zł miesięcznie.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

WAŻNE TERMINY

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej