Cargill nabywa biznes paszowy Dossche w Polsce

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
17-03-2016,10:50 Aktualizacja: 17-03-2016,10:44
A A A

Cargill uzyskał zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na nabycie biznesu paszowego firmy Dossche w Polsce. Firmy zamierzają sfinalizować transakcję w ciągu najbliższych kilku dni.

Cargill posiada długoletnią historię działalności w zakresie żywienia zwierząt, którą prowadzi w 37 krajach na całym świecie. Firma oferuje zarówno standardowe jak i indywidualnie dopasowane do potrzeb klienta pasze oraz usługi. Połączenie z firmą Dossche doskonale wpisuje się w strategię jej rozwoju.

Transakcja obejmuje cztery zakłady produkcyjne, w Kaliszu, Sandomierzu, Rychlikach i Makowie. Dzięki temu zespół firmy Cargill powiększy się o ponad 200 nowych ale doświadczonych pracowników, zaangażowanych w zapewnianie klientom najwyższej jakości produktów żywienia zwierząt.

- Poprzez zwiększenie naszych możliwości świadczenia usług, będziemy w stanie lepiej spełniać oczekiwania klientów oraz zapewniać większą wartość dla hodowców. Polska jest dla nas bardzo ważnym rynkiem. Mamy ogromne zaufanie do naszego zespołu w tym kraju i jesteśmy przekonani, że wiedza i doświadczenie, które zyskujemy dzięki połączeniu z firmą Dossche, zostaną w pełni wykorzystane w celu wzmocnienia naszej organizacji - mówi Phil Graham, Dyrektor Grupy w firmie Cargill.

Poleć
Udostępnij
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu