BGŻ BNP Paribas ma najlepszą ofertę dla rolników

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
14-03-2017,13:40 Aktualizacja: 14-03-2017,14:35
A A A

Najlepszą ofertę dla skierowaną do rolników ma bank BGŻ BNP Paribas - wynika z drugiej edycji rankingu "Bank Najlepszy dla Rolnika" wykonanego przez firmę Martin&Jacob.

W tegorocznym rankingu przebadano 12 banków, czyli wszystkie, które posiadają w swojej ofercie produkty dedykowane rolnikom - poinformował we wtorek Paweł Trojanowski, pełnomocnik zarządu ds. badań firmy Martin & Jacob Paweł Trojanowski.

Bank BGŻ BNP Paribas, nowa siedziba BGŻ BNP Paribas,

Bank BGŻ BNP Paribas będzie miał nową siedzibę

Obok dotychczasowego biura w Warszawie, u zbiegu ulic Kasprzaka i Karolkowej powstaje nowa siedziba BGŻ BNP Paribas. Na mocy podpisanej umowy deweloperem inwestycji została firma Yareal. W 2020 r. bank wynajmie cały budynek o powierzchni 22 000 m...

Rolnicy najwyżej ocenili BGŻ PNB Paribas, SGB Spółdzielczą Grupę Bankową oraz Grupą BPS Bank Polskiej Spółdzielczości.

Oceniano cztery aspekty dotyczące działalności tych banków. Była to: oferta bankowa, jakość obsługi, warunki lokalowe oraz ogólna opinia na temat banku. Okazało się, że jak w ubiegłym roku, banki rdzennie związane z sektorem rolnym, zostały oceniane najwyżej.  

W kategorii najlepsza oferta dla rolnika, w której brano pod uwagę m.in. dostępność kredytów preferencyjnych, liczbę produktów bankowych dla rolnika, możliwość wypłaty z bankomatów, korzystanie z bankowości internetowej czy wysokość prowizji i opłat wygrały BGŻ Paribas, Bank Zachodni WBK i mBank.

Natomiast w kategorii najlepsza obsługa dla rolników - obok BGŻ PNB Paribas - najlepsze okazały się SGB Spółdzielcza Grupa Bankowa i Grupa BPS Bank Polskiej Spółdzielczości.

banki, zyski banków, analitycy bankowi, visa europe, knf, komisja nadzoru finansowego

Zyski banków ciągle rosną

Zysk sektora bankowego w 2016 roku wyniósł 13,91 mld zł, czyli wzrósł rok do roku o 24,3 proc. - podała na stronie internetowej Komisja Nadzoru Finansowego. Zdaniem analityków wpływ na to miał zwłaszcza zysk ze sprzedaży akcji...

Jak dowodzą wyniki tegorocznych badań, rolnicy nadal przywiązują dużą wagę do kontaktu bezpośredniego z doradcą oraz do jego kompetencji i cenią sobie dyskrecję obsługi, indywidualne podejście do klienta oraz prostą i zrozumiałą komunikację, dlatego chętnie korzystają z tradycyjnej bankowości.

- Jednak - co pokazuje badanie - coraz częściej doceniają bankowość internetową, w której łatwo wykonać przelew, widać historie konta i saldo operacji - tłumaczył Trojanowski.

Badanie zostało zrealizowane w styczniu metodą ilościową, przez internet. Z pierwotnego zbioru 5000 ankiet reprezentatywnego ze względu na kategorię wielkości gospodarstwa (powyżej 15 ha) i lokalizację w przestrzeni kraju, losowo dobrano 12 stuosobowych grup rolników wskazujących jeden z 12 banków oferujących produkty dla rolników, jako swój bank główny. Ranking opiera się na ocenach wystawionych w obrębie tych właśnie grup.

Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY

do 12.06.2024 - termin rejestracji udziału w bezpłatnym szkoleniu on-line: "Ekonomiczne uwarunkowania nawożenia w rolnictwie"

17.06.2024 - termin egzaminu dla osób ubiegających się o wpis do rejestru inspektorów rolnictwa ekologicznego

do 30.06.2024 - termin udzielania przez ARiMR kredytów płynnościowych dla producentów rolnych oraz kredytów skupowych

do 1.07.2024 - termin składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Termin wprowadzania zmian we wnioskach został wydłużony do 16 lipca.

do 30.09.2024 - składanie wniosków o dotację dla Kół Gospodyń Wiejskich