Belissa - wybór konsumentów

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Alicja Siuda | siuda@apra.pl
26-04-2019,12:15 Aktualizacja: 26-04-2019,13:03
A A A
Złoty Medal Wybór Konsumentów, to nagroda przyznawana za wysoki poziom innowacyjności produktu, w konkursie organizowanym przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. 12 kwietnia odbyła się uroczysta gala wręczania statuetek za 2018 r. Jedna z nich została przekazana Hodowli Roślin Smolice za odmianę pszenicy ozimej Belissa. 
 
HR Smolice znalazła się w gronie 30 laureatów tej nagrody, wyróżnionych w kilku kategoriach: maszyny, urządzenia i produkty specjalistyczne; żywność gastronomia, ogrodnictwo; wyposażenie wnętrz i artykuły dekoracyjne, a także moda, styl, uroda, zdrowie. W sumie, w 2018 r. do konkursu zgłoszono 389 produktów. 
 
HR_Smolice_dzien_kukurydzy

Prezentacja kukurydzy HR Smolice

2 września w Szelejewie Drugim w woj. wielkopolskim Hodowla Roślin Smolice zaprezentowała swoje odmiany kukurydzy, wśród których sześć to nowość na rynku. Dzień Pola oraz towarzyszący mu pokaz odmian mieszańcowych kukurydzy smolickiej...
- Podczas ostatnich targów Polagra-Premiery w 2018 roku, Belissa została nagrodzona właściwie dwoma złotymi medalami - chwali się Adam Skowroński z firmy HR Smolice. - Pierwszy medal został przyznany przez jurorów konkursu. Potem pałeczkę przekazano użytkownikom produktu, a więc rolnikom, którzy spośród wszystkich nagrodzonych odmian w konkursie, wybrali tą jedyną, która ich zdaniem zasługuje na miano „Wybór Konsumentów” - wyjaśnia. - Rolnicy wybrali w głosowaniu Belissę, otrzymała 43,68 % głosów.
 
Jak wskazuje Skowroński, Belissa posiada wiele zalet, ale w konkursie zwrócono szczególną uwagę na jej wysoką odporność na wymarzanie, którą zweryfikowała zima w 2012 r. 
 
To nie pierwszy raz, kiedy HR Smolice otrzymuje nagrodę Złoty Medal Wybór Konsumentów. We wcześniejszej edycji konkursu nagrodzona została kukurydza Rosomak. 
 
Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich to nagroda, która ma już czterdziestoletnią tradycję. Przyznawana jest eksponowanym podczas wydarzeń targowych produktom, które uzyskały rekomendację grona ekspertów danej branży. Od siedmiu lat, spośród laureatów Złotego Medalu poszczególnych wydarzeń targowych, wybierani są zwycięzcy w kategorii Złoty Medal Wybór Konsumentów. To nagroda o szczególnym znaczeniu, ponieważ o jej przyznaniu decydują klienci. 
 
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj