Bayer wspiera zrównoważone rolnictwo

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Dominika Wolna | redakcja@agropolska.pl
17-05-2022,9:45 Aktualizacja: 24-05-2022,11:33
A A A

Na konferencji online Bayer zaprezentował rzepakowe nowości marki Dekalb na 2022 rok. Propozycje firmy są odpowiedzią na zmiany, które zachodzą w rolnictwie m.in. klimatu, wyczerpywanie się zasobów naturalnych oraz konflikty zbrojne.

Antoine Bernet, szef Crop Science w Bayer na Polskę, kraje bałtyckie, Czechy i Słowację, podkreślał, jak ważne jest ograniczanie emisji CO2 w sektorze rolno-spożywczym. Nie tylko ze względu na Zielony Ład, ale przede wszystkim z uwagi na samo środowisko.

Europejski Program Węglowy, Bayer, program dekarbonizacji rolnictwa w Europie, Climate Field View,

Bayer uruchomił program dekarbonizacji rolnictwa w Europie

Firma Bayer ogłosiła europejską premierę globalnej Inicjatywy Węglowej (Carbon Initiative). Głównym celem jest dekarbonizacja łańcucha wartości żywności, koncentrująca się na działaniach rolników na rzecz bardziej stabilnego i...

Doskonałym narzędziem są innowacyjne rozwiązania cyfrowe, ułatwiające precyzyjne rolnictwo, ale to nie wszystko. Wiele zdziałać mogą odpowiednio wyselekcjonowane odmiany, które o wiele lepiej wykorzystują składniki pokarmowe z gleby.

Dobre wykorzystanie składników odżywczych to oczywiście zmniejszenie dawek nawozów. Przekłada się to zarówno na środowisko naturalne, i daje rolnikowi korzyści ekonomiczne. Wśród odmian proponowanych na 2022 rok wymieniono: DK Excited, DK Exaura, DK Plasma, DK Exima, DK Immortal CL oraz DK Sephor.

Podczas konferencji Bayer przypomniał rolnikom również o programie lojalnościowym Kometa. W 2022 roku nasiona rzepaku Dekalb będą premiowane 50 punktami za każdy worek z palety ogólnej oraz 3 punktami za każdy worek pozostałych odmian.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
WAŻNE TERMINY

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

 

od 16.05.2022 - 14.07.2022 - rolnicy będą mogli składać wnioski o bezzwrotną premię na restrukturyzację małych gospodarstw

1–31.07.2022  - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt