Bayer: przejrzystość stanowi fundament działania naszej firmy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
18-06-2019,12:10 Aktualizacja: 18-06-2019,12:35
A A A

Bayer podnosi poprzeczkę i stawia sobie jeszcze wyższe wymagania w trzech obszarach, tj. przejrzystości funkcjonowania, zrównoważonego rozwoju i zaangażowania. 

Koncern podkreślił, że to dowód "zwiększonej odpowiedzialności organizacji, jako nowego lidera branży rolniczej".

- Poczyniliśmy znaczne postępy w zakresie integracji przejętego biznesu rolniczego. Zaczynamy teraz wdrażać szereg rozwiązań mających na celu zapewnienie przejrzystości i zrównoważonego rozwoju całej naszej działalności - zaznaczył Werner Baumann, prezes zarządu Bayer AG, w swoim oświadczeniu.

Bayer, CDT w Chechle, Sekator Plus, poletka doświadczalne, Joerg Rehbein, testowanie produktów, ochrona roślin, Dekalb

Ochrona na 2 tysiącach poletek. Tak Bayer testuje swoje produkty

Efekty stosowania nowych preparatów do ochrony upraw, ale także znanych już produktów, w różnych kombinacjach zaprezentowała dziennikarzom 4 czerwca firma Bayer, w swoim Centrum Doradztwa Technicznego w Chechle (woj....
Wprowadzane rozwiązania stanowią odpowiedź na pytania i wątpliwości, jakie pojawiły się w kontekście nowej roli Bayer w rolnictwie w okresie dwunastu miesięcy po przejęciu spółki Monsanto. - Będziemy nadal rozwijać nasze standardy, kierując się zaangażowaniem na rzecz lepszego życia zarówno dla obecnego, jak i dla przyszłych pokoleń - zaakcentował Baumann.

W komunikacie, który trafił do mediów czytamy, że "innowacje w obszarze produktów rolnych Bayer przyczynią się do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne".

"Dzięki rozwiązaniom wdrażanym do 2030 roku wpływ na środowisko zmniejszy się o 30 procent. Bayer dąży do osiągnięcia tego celu poprzez rozwój nowych technologii oraz zmniejszenie ilości uwalnianych do środowiska środków ochrony roślin dzięki ich bardziej precyzyjnemu stosowaniu. Działania te pomogą przywrócić i utrzymać status bioróżnorodności, przeciwdziałać zmianom klimatycznym i możliwie jak najefektywniej wykorzystywać zasoby naturalne" - informuje firma.

Pomiary poczynionych postępów wykonywane będą w oparciu o porównanie wskaźnika EIQ (ang. Environmental Impact Quotient - współczynnik wpływu na środowisko) z aktualnymi standardami rynkowymi. Metodologię EIQ opracowali w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku naukowcy z Cornell University (USA).

Doceń rolnika, bo dzięki jego ciężkiej pracy masz co jeść

Firma Bayer konsekwentnie rozwija zainaugurowaną kilka miesięcy temu kampanię społeczną "Jest Rolnik, Jest Żywność". Akcja ma między innymi na celu uświadomienie mieszkańcom miast, jak bardzo wymagająca jest praca w gospodarstwach....
Wskaźnik EIQ wskazuje na stosunek ilości zastosowanych środków ochrony roślin do ich toksyczności, a zatem zapewnia bardziej miarodajny wynik w porównaniu do danych wyłącznie wolumenowych.

"Bayer będzie dążyć do ciągłego ulepszania wskaźnika EIQ poprzez inwestycje w światowej klasy innowacje w zakresie nasion i cech, rolnictwo cyfrowe i rozwiązania biologiczne, jak również nowe środki ochrony o niskich poziomach pozostałości i metody pozwalające na stosowanie mniejszych dawek" - zapewnia koncern.

Ponadto Bayer zaprosi światowej sławy ekspertów i wszystkich zainteresowanych do udziału w obradach Rady Zrównoważonego Rozwoju Bayer (ang. Bayer Sustainability Council), aby dodatkowo wesprzeć podejmowane przez siebie działania.

Glifosat nadal będzie odgrywał ważną rolę w rolnictwie i w portfolio Bayer. Niemniej jednak Bayer zobowiązuje się do rozszerzenia swojej oferty - w tym celu na najbliższą dekadę zaplanowano inwestycje w wysokości około 5 miliardów euro w dodatkowe metody zwalczania chwastów.

DK Extime, odmiana, crop science, rzepak ozimy, bariton super, zaprawa, bayer,

Podwójnie tolerancyjna odmiana od Bayera

Firma Bayer po raz kolejny poszerzyła swoją ofertę produktową. Tym razem o nową odmianę rzepaku ozimego DK Extime, a także o zaprawę przeznaczoną do ochrony zbóż ozimych - Bariton Super.    DK Extime, to średniowczesna odmiana...
Celem inwestycji w badania i rozwój będzie poprawa zrozumienia mechanizmów odporności roślin, odkrywanie i rozwijanie nowych sposobów działania, dalsze opracowywanie dostosowanych do potrzeb rozwiązań w zakresie zintegrowanego zwalczania chwastów oraz opracowywanie bardziej precyzyjnych zaleceń praktycznych dzięki narzędziom cyfrowym.

Wiadomo, że celem inwestycji jest również wzmocnienie partnerskiej współpracy z naukowcami zajmującymi się problematyką ochrony upraw, prowadzącej do opracowania rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb rolników w krajach na całym świecie.

Przejrzystość stanowi fundament Bayer. W 2017 roku rozpoczęto publikację wyników wszystkich badań nad bezpieczeństwem stosowanej ochrony - na stronach internetowych każdy może się z nimi zapoznać.

bayer, monsanto, pestycydy, nasiona siewne, Werner Baumann

Już od 7 czerwca 2018 r. Bayer wyłącznym udziałowcem Monsanto

Bayer pozostanie przy swojej dotychczasowej nazwie. Nazwa Monsanto nie będzie stosowana. Przejęte produkty zachowają swoje marki i zostaną włączone do portfolio Bayer. - Przejęcie Monsanto stanowi strategiczny etap na drodze do wzmocnienia naszej...
"Od tego czasu opublikowano setki badań Bayer dotyczących prawie trzydziestu substancji, w tym wszystkie 107 badań nad glifosatem. W przyszłości Bayer przeprowadzi pilotażowy program, do którego zaprosi naukowców, dziennikarzy i przedstawicieli organizacji pozarządowych. Program obejmie działania związane z przygotowaniami do zbliżającego się procesu ponownej rejestracji glifosatu na terenie Unii Europejskiej, który rozpocznie się jeszcze w tym roku" - czytamy w komunikacie.

Ponadto Bayer wdroży spójne standardy bezpieczeństwa w odniesieniu do swoich produktów - nawet wtedy, gdy będą ostrzejsze niż lokalne regulacje prawne.

Od 2012 roku Bayer zdecydował o zaprzestaniu sprzedaży wszystkich produktów, którym Światowa Organizacja Zdrowia nadała pierwszy stopień toksyczności - niezależnie od dopuszczenia do obrotu w poszczególnych krajach.

14 czerwca przedstawiciele firmy ogłosili, że Bayer będzie prowadzić sprzedaż środków ochrony roślin wyłącznie na tych rynkach, które spełniają zarówno miejscowe normy bezpieczeństwa, jak i standardy bezpieczeństwa większości krajów o dobrze opracowanych programach kontroli stosowania środków ochrony roślin.

W nadchodzących miesiącach Bayer rozwijać będzie swoją politykę opartą na pełnym zaangażowaniu. Silny akcent na przejrzystość, uczciwość i wzajemny szacunek stanowić będzie podstawę dla komunikacji z naukowcami, przedstawicielami mediów i świata polityki, jak również wszystkimi organami regulacyjnymi.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

Od 15.03.2023-15.05.2023 - nabór wniosków "Płatności bezpośrednie i powierzchniowe"

Od 3.04.2023- 30.09.2023 - koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać o przyznanie wsparcia na prowadzenie działalności statutowej

Do 18.04.2023 - można ubiegać się o wsparcie w ramach trzech interwencji finansowanych ze środków unijnych

Do 31.05.2023 - są przyjmowane dokumenty od zainteresowanych pomocą z budżetu krajowego do przezimowanych rodzin pszczelich

Od 24.05.2023 - hodowcy drobiu, bydła i świń, ubezpieczeni od ryzyka wystąpienia w ich gospodarstwach szkód spowodowanych salmonellą, będą mogli składać wnioski o dofinansowanie

Od 5.06.2023- 5.07.2023 - będzie można zgłaszać wnioski o wsparcie na budowę silosów oraz ich wyposażenie