BAG Precision Farming otrzyma pieniądze z Unii Europejskiej

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
22-02-2016,9:00 Aktualizacja: 22-02-2016,9:26
A A A

45 małych i średnich przedsiębiorstw z 19 krajów zostało wybranych w najnowszej rundzie konkursu w ramach Instrumentu dla MŚP Faza II – informuje przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Wśród laureatów jest jedna firma z naszego kraju.

Konkurs jest częścią programu UE na rzecz badań naukowych i innowacji Horyzont 2020. Każdy spośród 30 wybranych projektów otrzyma od pół miliona do 2,5 mln euro (5 mln w przypadku projektu zdrowotnego).

W sumie kwota dofinansowania wyniesie 48,6 mln euro.

Pieniądze z dofinansowania mają pomóc firmom w przeprowadzeniu zgłoszonych produktów z fazy pilotażowej do debiutu rynkowego.

Komisja Europejska otrzymała 1090 propozycji projektów w tzw. Fazie II (przewiduje możliwość sfinansowania następujących działań: skalowanie, demonstracja, miniaturyzacja, replikacja oraz powielanie rynkowe) – zgłoszenia można było nadsyłać do 25 listopada 2015 r.

Wśród beneficjentów tym razem najwięcej było firm brytyjskich (7), które w sumie otrzymają 10 mln euro. Na drugiej pozycji uplasowali się Włosi – sześć firm w sumie podzieli się kwotą 4,3 mln euro. Polskim laureatem jest BAG Precision Farming sp. z o.o.

[WIDEO] Pieniądze z dofinansowania mają pomóc w rozwoju polskiej firmyOd początku działania Instrumentu dla MŚP (1 stycznia 2014 r.) dofinansowanie na Fazę II otrzymało już 356 firm. Pozwala ono również na przygotowanie planu biznesowego, który pomoże we wprowadzaniu produktu na rynek. Nagrodzone firmy mogą również liczyć na 12-dniowe szkolenie biznesowe.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement