Awaria na polu? Metal-Fach dowiezie części

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
24-07-2017,11:40 Aktualizacja: 24-07-2017,14:14
A A A

Podczas żniw maszyny przechodzą swoisty test sprawności i niezawodności. Może się jednak zdarzyć, że mimo wcześniejszego przeglądu – maszyna będzie wymagała wymiany pewnych części i to w jak najkrótszym czasie.

Usterki, które przydarzą się na polu, mogą nieść ze sobą poważne konsekwencje związane z paraliżem pracy i opóźnieniem zbiorów, dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio się do tego przygotować. Żniwa to kluczowy czas dla rolników, mający istotny wpływ na zyski. Dzisiejsze rolnictwo opiera się głównie na wysoko rozwiniętej technice, bez której dziś trudno sobie wyobrazić efektywną pracę. - Planując i przygotowując się do tego, wielu gospodarzy przeprowadza przeglądy techniczne urządzeń, naprawiając ewentualne usterki. To bardzo rozsądne podejście, bo zajęcie się tym z odpowiednim wyprzedzeniem może przecież uchronić ich przed ewentualną awarią – mówi Paula Kucharewicz, właściciel Sklepu Metal-Fach z Sokółki. Jak dodaje przedstawicielka firmy, wszelkie usterki, które przydarzą się już na polu, mogą przecież nieść ze sobą poważne konsekwencje związane z paraliżem pracy i opóźnieniem zbiorów, dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio się do tego przygotować.

Sklep z dowozem

Sokólski Metal-Fach – jeden z polskich producentów maszyn rolniczych prowadzi również specjalistyczny sklep, w którym znaleźć można części zamienne do większości wykorzystywanych na co dzień przez rolników maszyn. Co ciekawe sklep fabryczny, oferuje nie tylko sprzedaż podzespołów wymagających naprawy lub wymiany, ale również dostawę części bezpośrednio na miejsce awarii. - Warto o tym pamiętać, bo nawet pomimo dokładnego przeglądu, awarie zawsze się mogą przecież przydarzyć. To tylko urządzenia techniczne, które – zwłaszcza w wyniku znacznych obciążeń i intensywnej eksploatacji - mogą odmówić posłuszeństwa. Zwykle też niestety do takich sytuacji dochodzi w najmniej odpowiednim momencie. Dlatego, aby zminimalizować przestój w pracy oferujemy możliwość dowozu części zamiennych, tak aby można było jak najszybciej usunąć usterkę bez zbędnej straty cennego czasu – podkreśla Piotr Zieziula, kierownik Sklepu Metal-Fach w Sokółce.

2,5 zł za 1 km

Koszt dowozu części zamiennych na miejsce awarii wynosi 2,5 zł brutto i liczony jest w jedną stronę. Zazwyczaj rolnicy zamawiają takie podzespoły i części jak np. wały do pras, łożyska itp. Warto wiedzieć, że istnieją ograniczenia gabarytowe takiego transportu, jednak dowóz jest organizowany niezwłocznie po wykonaniu zamówienia, pod warunkiem, że części zamienne są dostępne od ręki.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
WAŻNE TERMINY

30.09. - 29.10.2020 rekompensata na zakończenie działalności rolniczej <-- zobacz więcej

15.10 - 02.11.2020 składka KRUS na IV kwartał <-- zobacz więcej

19.10 - 30.11.2020 wsparcie finansowe na tworzenie grup producentów  <-- zobacz więcej

26.10 - 24.11.2020 dotacje do tzw. małego przetwórstwa i rolniczego handlu detalicznego <-- zobacz więcej

15.10 - 31.12.2020 300 tys. zł na odtworzenie potencjału produkcji rolnej <-- zobacz więcej

30.11.2020 Powszechny Spis Rolny

31.12.2020 pomoc w związku z COVID-19 dla poszkodowanych przez suszę