ARiMR będzie współpracować z Microsoftem

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
18-01-2017,12:05 Aktualizacja: 18-01-2017,12:58
A A A

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa porozumiała się Microsoftem, dzięki czemu będzie realizować projekty z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informatycznych w tym mobilnych.

"Cele porozumienia jest m.in. budowanie kompetencji w ramach rozwoju aplikacji mobilnych oraz najnowszych mechanizmów bezpieczeństwa w infrastrukturze IT. Prowadzenie wspólnych działań będzie możliwe dzięki powołaniu specjalnego ośrodka transferu wiedzy i technologii" - czytamy w wydanym komunikacie.

arimr, ustawa o arimr, umarzanie wierzytelności, fundusze unijne, wnioski rolników o pomoc, andrzej duda

Prezes ARiMR będzie miał większe uprawnienia

Prezydent Andrzej Duda podpisał znowelizowaną ustawę o ARiMR, która zakłada, że prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie mógł umorzyć bez zgody ministra finansów wierzytelność do 40 tys. zł, a nie do 15...

W ramach nawiązanej współpracy ARiMR i Microsoft planują utworzyć laboratorium testujące najnowsze technologie, które umożliwi pracownikom agencji dostęp do wiedzy w zakresie nowych globalnych wynalazków technologicznych.

- Nasi programiści będą mieli okazję rozwijać kompetencje w obszarze najnowszych technologii. Ponieważ stawiamy na własne zasoby w produkcji oprogramowania i pragniemy czerpać z najlepszych światowych praktyk, potrzebujemy partnera, który może zapewnić szeroką wiedzę ekspercką i zapewnić możliwość realnego wypróbowania najnowszych rozwiązań. Obecnie powstaje wiele innowacyjnych projektów w sektorze rolniczym i w zakresie kompetencji ARiMR zamierzamy również takie budować - zwraca uwagę Daniel Obajtek, prezes ARiMR.

W komunikacie dodano, że współpraca ma zagwarantować dostęp do szkoleń, konsultacji, programów pilotażowych oraz oprogramowania w takich obszarach jak wykorzystanie mechanizmów bezpieczeństwa, zarządzanie tożsamością użytkowników, budowanie rozwiązań chmury hybrydowej, czy monitorowanie środowiska IT.

Dodatkowo obejmie przygotowanie obsługi pracy grupowej i elektronicznego obiegu dokumentów, budowanie rozwiązań komunikacji zdalnej, czy stosowania bezpiecznych technologii mobilnych, a także tworzenia baz wiedzy w oparciu o analizę wielkich zbiorów danych (Big Data).

Wspólne działania dotyczą także tworzenia i zarządzania architekturą korporacyjną oraz zastosowania technologii Microsoft w obszarze centrów danych.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu