Argos powstrzyma kiełkowanie ziemniaków w przechowalni

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Alicja Siuda | siuda@apra.pl
21-04-2021,10:15 Aktualizacja: 21-04-2021,10:35
A A A
Ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi dopuściło do obrotu preparat Argos firmy UPL. To środek o działaniu regulatora wzrostu i rozwoju roślin, który zapobiega kiełkowaniu ziemniaków w czasie przechowywania. Jego substancją czynną jest naturalny olejek pomarańczowy. 
 
Środek oferowany jest w formie gotowego do użycia koncentratu do zamgławiania na zimno lub na gorąco. Przeznaczony do stosowania przy użyciu wytwornic aerozolu w przechowalniach z wymuszoną wentylacją. 
 
zbiory ziemniaka, ceny ziemniaka, IERiGŻ, rynek ziemniaka, produkcja ziemniaków w UE, obrót ziemniakami w Polsce

Ziemniaki obrodziły nie tylko w Polsce

W 2020 r. ziemniaki obrodziły nie tylko w Polsce, ale również u największych producentów w Europie zachodniej, co negatywnie oddziałuje na ich ceny - wynika z analizy Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki - PIB zawartej w...
Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 100 ml/1000 kg bulw ziemniaka. 
 
Pierwszy zabieg należy wykonać w momencie zaobserwowania pierwszych kiełków na przechowywanych bulwach, a następne zabiegi wykonywać w co najmniej 3-tygodniowych odstępach.
 
Maksymalna liczba zabiegów podczas przechowywania danej partii bulw w sezonie przechowalniczym: 9. Odstęp między zabiegami: co najmniej 21 dni. 
 
Firma UPL mówiąc o zaletach tego preparatu wskazuje przede wszystkim, że środek jest w 100% biologiczny, nie ma okresu karencji, a więc ziemniaki mogą być dostarczane zaraz po jego aplikacji. Poza tym chroni plon nawet do kilku tygodni. 
 
Po wycofaniu chloroprofamu, środki biologiczne będą jedyną dostępną alternatywą dla producentów ziemniaków - podkreśla UPL. 
 
 
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement