Anwil rozwija innowacyjne projekty

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
13-04-2021,11:40 Aktualizacja: 13-04-2021,13:20
A A A

Anwil, należący do Grupy Orlen, rozwija współpracę ze startupami w ramach programów akceleracyjnych. Efektem działań będzie wdrażanie i rozwój innowacyjnych rozwiązań, zgodnie z przyjętą strategią Orlen 2030.

Włocławska spółka bierze udział w programie Industry Lab, współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu  Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020 oraz w programie akceleracyjnym afiliowanym przez Massachusetts Institute of Technology - Enterprise Forum Central&Eastern Europe.

anwil, grupa orlen, włocławek, produkcja nawozów, Agnieszka Żyro

Anwil w gronie najlepszych pracodawców w kraju

Anwil z Grupy Orlen drugi rok z rzędu uzyskał tytuł Top Employer Polska. Świadczy to o dużym zaangażowaniu spółki w tworzenie przyjaznego środowiska pracy. Przyznanie wyróżnienia zostało poprzedzone badaniem weryfikacyjnym, w...

Anwil zakończył już realizację pierwszego etapu pierwszego programu. Z nadesłanych zgłoszeń, wybrano ofertę startupu Lubinus Interactive, którego rozwiązanie odpowiada na określone przez spółkę wyzwanie technologiczne w zakresie rolnictwa precyzyjnego.

W marcu projekt wszedł w fazę postakceleracyjną, w ramach której startup wspólnie z włocławską firmą będzie prowadził prace umożliwiające rozwój technologii do poziomu pozwalającego na ocenę jej komercyjnego potencjału.

Z kolei w ramach programu akceleracyjnego, organizowanego przez Akcelerator MIT Enterprise Forum Central&Eastern Europe, Anwil, jako odbiorca technologii, uczestniczył w międzynarodowym spotkaniu networkingowym.  

Zgromadziło blisko 150 uczestników z 18 krajów - przedstawicieli starupów i firm poszukujących innowacyjnych rozwiązań. Podczas wydarzenia eksperci spółki odpowiadali na pytania zainteresowanych współpracą, a także uczestniczyli w rozmowach dotyczących rozwiązań technologicznych i wsparcia procesów okołoprodukcyjnych.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

28.05.2021 - 31.08.2021 pomoc dla pszczelarzy zobacz więcej

31.07.2021 - termin płatności składki KRUS za III kwartał

do 2.08.2021 - termin składania wniosków do ARiMR o "Wsparcie na zalesienie i tworzenie terenów zielonych"

21.06 - 19.08.2021 - termin składania wniosków o wsparcie finansowe na "Modernizacja gospodarstw rolnych"