Anwil będzie miał nowoczesną instalację granulacji mechanicznej

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
03-07-2019,14:05 Aktualizacja: 03-07-2019,14:03
A A A

Włocławska spółka z Grupy Orlen podpisała umowę na budowę instalacji granulacji mechanicznej, która stanowi drugą z trzech najważniejszych umów, jakie mają zostać zawarte w ramach rozbudowy zdolności produkcyjnych Anwilu w obszarze nawozów.

"Efektem prowadzonych prac będzie zwiększenie jego zdolności produkcyjnych o około 50 procent oraz poszerzenie oferty produktowej o cztery rodzaje nawozów" - czytamy w komunikacie Orlenu.

orlen, kowr,daniel obajtek, jan krzysztof ardanowski, forum rolnicze, współpraca

Grupa Orlen i KOWR w projekcie "Razem napędzamy polskie rolnictwo"

Podczas Europejskiego Forum Rolniczego w Jasionce (Podkarpackie), spółki z Grupy Orlen zainaugurowały współpracę z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa (KOWR). Patronat nad projektem "Razem napędzamy polskie rolnictwo"...

Umowa na projektowanie, dostawy oraz budowę w systemie "pod klucz" instalacji granulacji została zawarta z firmą z Tecnimont S.p.A., kompleksowym wykonawcą technologii EPC, należącym do włoskiej spółki Maire Tecnimont Group.

"To drugi z trzech najważniejszych kontraktów, jakie mają zostać podpisane w ramach strategicznego dla rozwoju chemicznej spółki projektu" - informuje Orlen.

Pierwszą włocławska firma podpisała pod koniec kwietnia 2019 r. z firmą thyssenkrupp Industrial Solutions AG, która wybuduje instalacje kwasu azotowego o wydajności niemal 1 300 ton dziennie oraz neutralizacji o wydajności 1 200 ton dziennie. 22 maja 2019 r. został wmurowany kamień węgielny pod tę część inwestycji.

Ostatnia umowa będzie dotyczyć budowy instalacji pomocniczych.

oze, energia z wiatru, Orlen, energetyka wiatrowa

Orlen chce zawładnąć Bałtykiem. Duże inwestycje w energetykę wiatrową

Należąca do Grupy Orlen spółka Baltic Power bada warunki środowiskowe i wietrzność na obszarze posiadanej koncesji na Morzu Bałtyckim. W tym celu w centralnej części koncesji,  zlokalizowanej na wysokości latarni morskiej w Stilo, około...

Instalacja granulacji będzie miała średnią wydajność na poziomie około 1500 ton na dobę (w zależności od rodzaju nawozów) i pozwoli na równoczesną produkcję szerokiej gamy produktów różniących się głównie zawartością azotu i siarki.

Anwil wybrał technologię granulacji mechanicznej, która umożliwi spółce poszerzenie asortymentu produktowego o saletrę grubą, saletrosiarczan amonu, saletrzak z siarką i saletrzak z magnezem o ulepszonych własnościach granuli.

Uruchomienie przez Anwil trzeciej instalacji nawozowej spowoduje zwiększenie zdolności produkcyjnych firmy z 966 tys. ton do 1 461 tys. ton rocznie. Zakładany całkowity koszt inwestycji rozbudowy mocy produkcyjnych we włocławskiej spółce wynosi ok. 1,3 mld zł, a jej zakończenie planowane jest do połowy 2022 r.

Szacuje się, że po zrealizowaniu projektu zysk operacyjny EBITDA Anwil może wzrosnąć o ok. 57 mln euro rocznie.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

 

od 16.05.2022 - 14.07.2022 - rolnicy będą mogli składać wnioski o bezzwrotną premię na restrukturyzację małych gospodarstw

1–31.07.2022  - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt