Alta Dairy School odbędzie się po raz szósty

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
31-10-2017,16:30 Aktualizacja: 30-10-2017,19:52
A A A

Alta Dairy School to cykl dwudniowych szkoleń tematycznych, koncentrujących się na postępowej i zyskownej hodowli bydła mlecznego. Jej celem jest doskonalenie umiejętności zarządzania gospodarstwem mlecznym.

Zbliżającej się szóstej edycji Alta Dairy School towarzyszy hasło: Jak stworzyć idealne warunki na fermie? Tematami przewodnimi będą między innymi procedura wdrażania zmian na fermie, tzw. wąskie gardła w hodowli, czy idealne stanowiska dla krów.

Zajęcia podczas Alta Dairy School są prowadzone przez specjalistów z całego świata z wybranego obszaru w hodowli. W tym roku poprowadzi je dr Gordie Jones, ekspert w dziedzinie zarządzania komfortem krów, współwłaściciel fermy Central Sands Dairy.

skup mleka, mleko surowe, mleczarnie, producenci mleka

Producenci mleka w sierpniu otrzymywali niemal 1,4 zł za litr surowca

Mleko w Polsce w sierpniu kosztowało niemal 1,40 złotych za litr. To o 3,5 proc. więcej niż w lipcu, kiedy to jego cena wyniosła niemal 1,34 zł/l. Surowiec drożeje również w Unii Europejskiej. W sierpniu kosztował średnio 34,48 euro za 100...

Dr Gordie Jones konsultuje działania operacyjne na fermach na całym świecie. Ukończył Uniwersytet w Michigan z tytułem magistra z hodowli bydła. Jest także doktorem nauk weterynaryjnych .

Od ponad 22 lat prowadzi własną praktykę weterynaryjną w Wisconsin. Pracował 3 lata w Monsanto. Obecnie jest współwłaścicielem fermy Central Sands Dairy w Nekoosa, Wisconsin, na której znajduje się 4000 krów.

Obecnie prezentuje i wyjaśnia producentom mleka w jaki sposób utrzymać krowy w szczycie laktacji, tłumaczy jak odnaleźć "zagubione mleko" przez zarządzanie, urządzenia oraz poprawę komfortu krów.

W ubiegłym roku podczas piątej edycji szkoły Alty tematami przewodnimi było żywienie krów mlecznych w okresie okołoporodowym, wpływ dawki pokarmowej na odporność ich organizmu, odpajanie i zarządzanie grupą jałówek od narodzin aż do pierwszego wycielenia. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj

Szósta edycja Alta Dairy School odbędzie się 9-10 listopada w hotelu Papaver w Ślesinie w woj. wielkopolskim. Więcej informacji na temat warunków uczestnictwa można znaleźć tutaj.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement