Alta Dairy School odbędzie się po raz siódmy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
18-02-2019,13:40 Aktualizacja: 18-02-2019,13:41
A A A

Proces decyzyjny w hodowli oraz opłacalność produkcji mleka. To główne tematy siódmej edycji Alta Dairy School. Poprowadzi ją dr Steve Eicker ze Stanów Zjednoczonych, wykładowca Alta University tj. szkoleń dla doradców hodowlanych w firmie Alta.

Alta Dairy School odbędzie się 14-15 marca w hotelu Papaver w Ślesinie koło Konina w woj. wielkopolskim.

Szkoła Alty jest skierowana dla głównych hodowców, hodowców, menedżerów, osób odpowiedzialnych za organizację i prowadzenie hodowli. Tematyka siódmej edycji będzie skierowana również do głównych księgowych.

Steve Eicker, główny wykładowca siódmej edycji Alta Dairy School, jest światowej sławy konsultantem i założycielem Valley Ag. Software (VAS). Powadzi szkolenia, podczas których tłumaczy co i jak należy zmienić aby podnieść opłacalność produkcji mleka.

produkcja mleka, mleko, cena mleka, koszty produkcji mleka, komisja europejska

Koszty produkcji mleka w Polsce są najniższe w Unii

Komisja Europejska opublikowała raport dotyczący kosztów i nadwyżek w produkcji mleka we Wspólnocie. Z przedstawionych danych za 2018 rok wynika, że Polska charakteryzuje się pod tym względem wysoką konkurencyjnością. Koszty całkowite...

Steve Eicker opowie między innymi o monitorowaniu i zarządzaniu stadem, procesie decyzyjny w hodowli, używaniu SOP (standardowe procedury operacyjne). Zaprezentuje również praktyczne przykłady do podejmowanych decyzji dotyczących jałówek oraz opowie o monitoringu świeżo wycielonych krów.

Drugiego dnia szkoły głównym tematem będzie opłacalność produkcji mleka i czynniki, które ją warunkują. Wykładowca skupi się również na optymalizacji kosztów żywienia, brakowaniu krów ze stada, czy rozrodzie.

Dr Steve Eicker wie jak zarabiać pieniądze na produkcji mleka. Jest autorem wielu badań, artykułów i publikacji oraz współtwórcą programu DC 305.

DairyComp 305 (DC305) to zaawansowany w branży hodowlanej program komputerowy przeznaczony do zarządzania i analizy danych stada bydła mlecznego. 65 - 70 proc. stad rasy HO w Ameryce pracuje w tym systemie. Firma Alta Polska jest wyłącznym dystrybutorem tego oprogramowania na nasz kraj.

Alta Dairy School, Alta, mleko, bydło mleczne

Krowy żywione jedną dawką? Tak, ale ...

Krowy w laktacji mogą być żywione tylko jedną dawką TMR. Za ich problemy zdrowotne odpowiedzialni są hodowcy, którzy powinni zrobić wszystko, aby dobrze przeprowadzić je przez okres zasuszenia oraz stworzyć im komfortowe warunki w oborze....

Alta Dairy School liczy sobie już sześć edycji. Pierwsza dotyczyła zarządzania siarą oraz efektywnego odchowu cieląt. W kolejnej uczestnicy odczytywali sygnały krów. Trzecia szkoła dotyczyła zarządzania dojem.

Podczas czwartej edycji organizatorzy skupili się na rozrodzie krów mlecznych, a temat spotkania brzmiał: Jak podnieść zdolności reprodukcyjne? Głównym wykładowcą dwudniowego szkolenia był Giovanni Gnemmii z Włoch, lekarz weterynarii z 35 letnią praktyką oraz doktor nauk weterynaryjnych z zakresu rozrodu, USG oraz embriotransferu.

Żywienie krów mlecznych w okresie okołoporodowym, wpływ dawki pokarmowej na odporność ich organizmu, odpajanie i zarządzanie grupą jałówek od narodzin aż do pierwszego wycielenia. To główne tematy piątej edycji Alta Dairy School. Główny wykładowcą był lekarz weterynarii, specjalista do spraw żywienia Robert B. Corbett ze Stanów Zjednoczonych

W ostatniej, szóstej edycji Alta Dairy School tematem przewodnim było stworzenie idealnych warunków dla krów mlecznych na fermie. Omówił je dr Gordie Jones, ekspert w dziedzinie zarządzania komfortem tych zwierząt, współwłaściciel fermy Central Sands Dairy w Stanach Zjednoczonych.

Więcej informacji na temat siódmej edycji Alta Dairy School można znaleźć TUTAJ.


Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

28.05.2021 - 31.08.2021 pomoc dla pszczelarzy zobacz więcej

31.07.2021 - termin płatności składki KRUS za III kwartał

do 2.08.2021 - termin składania wniosków do ARiMR o "Wsparcie na zalesienie i tworzenie terenów zielonych"

21.06 - 19.08.2021 - termin składania wniosków o wsparcie finansowe na "Modernizacja gospodarstw rolnych"