Agrotech nie będzie odwołany

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Wiktor Dziarmaga PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
06-03-2020,9:55 Aktualizacja: 09-03-2020,12:00
A A A

Targi Kielce nie będą odwoływać najbliższych imprez wystawienniczych w związku koronawirusem. Wśród nich są m.in. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech.

Andrzej Mochoń, prezes Targów powiedział, że podczas wydarzeń organizowanych w kieleckim ośrodku wystawienniczym stosowane są najwyższe środki bezpieczeństwa sanitarnego i nie ma powodów, aby imprezy były odwoływane.

Targi Agrotech, nowości, nawozy, środki ochrony roślin, odmiany

Agrotech to nie tylko maszyny

Znaczący udział w tegorocznej wystawie Agrotech w Kielcach miały firmy oferujące nawozy, środki ochrony roślin, odmiany oraz pasze dla zwierząt, które chwaliły się swoimi najnowszymi produktami.    Firma Agrolok zaprezentowała...

- Pracujemy zgodnie z kalendarzem. Stosujemy się do zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego - powiedział.

Przypomniał, że przed kilkoma tygodniami w ośrodku wystawienniczym wdrożono dodatkowe środki bezpieczeństwa. W halach zamieszczono pojemniki z płynem dezynfekcyjnym, a do dyspozycji gości jest punkt medyczny z lekarzem dyżurującym.

Ponadto zatrudniono więcej osób sprzątających, których obowiązkiem jest, dodatkowe dezynfekowanie hal targowych między innymi powierzchni balustrad, klamek i luster.

- Dodatkowe środki bezpieczeństwa wprowadziliśmy w momencie, kiedy koronawirus szalał jeszcze w Chinach. Wczoraj w otwarciu tragów Przemysłu Budowlanego PSB, uczestniczył wojewódzki inspektor sanitarnych, który chwalił nas za dodatkowe zabezpieczenie imprezy - powiedział Mochoń.

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej we Lwowie, agrotech 2016, targi kielce

Targi Kielce zorganizują wystawę techniki rolniczej we Lwowie

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej we Lwowie z udziałem polskich i zagranicznych firm, wspólnie z ukraińskimi partnerami, zorganizują w listopadzie Targi Kielce - poinformowano podczas XXII targów Agrotech.   ...

Dodał, że rozpoczęły się już przygotowania do przyszłotygodniowej imprezy - Targów Techniki Rolniczej Agrotech oraz Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki zasobami Leśnymi, Las-Expo.

Udział w wydarzeniu potwierdziło 700 wystawców. Wystawa zajmie 65 tys. metrów kwadratowych w 11 pawilonach wystawienniczych, w tym w 4 mobilnych halach, których montaż już trwa.

- Z naszych targów rolniczych wycofało się kilka firm, między innymi Husqvarna. Była to decyzja centrali firmy, która zadecydowała, że ma się wstrzymać się z wystawiania się na wszystkich targach - dodał prezes.

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej to największa wystawa w kraju, spośród wszystkich branż gospodarki. W ubiegłym roku wydarzenie odwiedziło ponad 75 tys. osób.

- Trudno przewidzieć, jakie będzie zainteresowanie w tym roku. To zależy od wielu czynników, nawet od pogody. Mimo wszystko w branży jest koniunktura. Targi Enex, które odbyły się dwa tygodnie temu zanotowały historyczny rekord frekwencji. Wzięło w nich udział około 8 tys. osób, czyli dwa razy więcej niż w roku ubiegłym - powiedział Mochoń.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
WAŻNE TERMINY

25.05.2021-25.06.2021 dopłaty z tytułu zużytego materiału siewnego zobacz więcej

17.05 - 27.06.2021 dofinansowanie z PROW 2014-2020 do prywatnych lasów zobacz więcej

28.05.2021 - 30.06.2021 pomoc dla pszczelarzy zobacz więcej