AGRO Ubezpieczenia, czyli uprawy ubezpieczysz na poczcie

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
28-09-2017,14:55 Aktualizacja: 28-09-2017,15:09
A A A

Dzięki współpracy Poczty Polskiej, Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych (PTUW) i Funduszowi Składkowemu Ubezpieczenia Społecznego Rolników (FSUSR), polscy rolnicy mają dostęp do nowej oferty ubezpieczeń przygotowanej specjalnie dla nich.

Mogą ją nabyć w ponad 1,5 tys. placówek pocztowych, co gwarantuje łatwy i szybki dostęp do szerokiej oferty ochrony. Ubezpieczenia, pod marką AGRO Ubezpieczenia, zostały stworzone w oparciu o Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

ubezpieczenia upraw, straty w uprawach, przymrozki, wiktor szmuleiwcz, krir

Wciąż mało upraw jest ubezpieczonych. A straty idą już w miliardy

Według najnowszych ustaleń komisji szacujących straty w tym roku na skutek niekorzystnych zjawisk atmosferycznych 31,5 tys. gospodarstw rolnych poniosło straty, które szacowane już są na ponad miliard złotych. - Komisje wyliczały rolnikom...
Państwowe dopłaty sięgające 65 proc. składki, zaufanie jakimi cieszą się w społeczeństwie Poczta Polska i FSUSR oraz powszechna dostępność placówek pocztowych, to główne atuty oferty PTUW, które mogą przekonać rolników do wykupienia ubezpieczenia.

AGRO Ubezpieczenia zapewniają kompleksową ochronę życia, zdrowia i mienia rolników oraz ich rodzin. Dostępne są m.in. dotowane ubezpieczenia upraw i zwierząt, obowiązkowe ubezpieczenia budynków w gospodarstwie rolnym i oc rolnika czy agrocasco dla maszyn rolniczych.

- Misją Poczty Polskiej jest służba Polsce i Polakom. Ubezpieczenia dla rolników to kolejna usługa operatora, która odpowiada na codzienne potrzeby obywateli. Poczta Polska jest obecna w każdej polskiej gminie, także w miejscowościach, w których swoich oddziałów nie mają żadne instytucje finansowe. Współpraca Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych i FSUSR wpisuje się w strategię rządu mającą na celu wyrównanie szans mieszkańców mniejszych i większych ośrodków - podkreślił na konferencji pracowej w placówce poczty w Starych Babicach minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

powódź, deszcz nawalny, straty w gospodarstwie, ubezpieczenie

Ustawa o ubezpieczeniach nie działa. Firmy lekceważą rolników

Firmy ubezpieczeniowe w tej chwili, przy tej składce, po prostu nie chcą ubezpieczać produkcji rolniczej. Jest to główny problem. Ustawa nie zdaje egzaminu - przekonuje starosta złotowski Ryszard Goławski, który apeluje do...
Polscy rolnicy najczęściej ubezpieczają budynki w gospodarstwie rolnym (90 proc.) oraz wykupują polisy odpowiedzialności cywilnej (88 proc.). 40 proc. rolników decyduje się na zapewnienie sobie ochrony przed finansowymi skutkami uszkodzenia lub zniszczenia ruchomości rolniczych. Jedynie 10-12 proc. rolników ubezpiecza swoje uprawy, a tylko 5-8 proc. żywy inwentarz.

Ubezpieczenia rolnicze są już dostępne w ponad 1,5 tys. placówek pocztowych na terenie całego kraju. Liczba ta sukcesywnie będzie rosnąć. Poczta dysponuje największą w kraju siecią infrastruktury i świadczy usługi we wszystkich, nawet najmniejszych i najbardziej odległych miejscowościach kraju.

Polisy rolnicze są uzupełnieniem jej kompleksowej oferty usług finansowych, przeciwdziałając tym samym wykluczeniu społecznemu terenów peryferyjnych.

- Ubezpieczenia dla rolników będą dostępne w różnych kanałach dystrybucji, jako produkty proste i o atrakcyjnej cenie. Misją Poczty Polskiej jest pośredniczenie między państwem a obywatelami i dostarczanie ważnych społecznie usług. Nasza działalność cieszy się bardzo wysokim zaufaniem klientów, to dla nas ważne, że możemy służyć Polakom także tam, gdzie swoich placówek nie mają największe instytucje finansowe - dodaje prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski.

ubezpieczenia, rada Ministrów, prawo, przepisy, zmiany w prawie

Ubezpieczenia po nowemu. Rząd za większą ochroną klientów

Zwiększenie ochrony klientów zawierających umowy ubezpieczenia - to cel projektu ustawy o dystrybucji ubezpieczeń, przyjętego we wtorek przez rząd. Projekt zakłada, że klienci będą korzystać z jednakowej ochrony niezależnie od różnic...
Oferowany rolnikom zakres ubezpieczenia upraw obejmuje zarówno ryzyka obowiązkowe od powodzi, gradu, suszy, ujemnych skutków przezimowania, przymrozków wiosennych a także ryzyka dobrowolne od deszczu nawalnego, huraganu, obsunięcia się ziemi, lawiny, uderzenia pioruna.

- Ubezpieczenie zmniejsza ryzyko prowadzenia produkcji rolnej, zabezpiecza przed spadkiem dochodów, zapewnia też środki na wznowienie lub kontynuację produkcji. Dlatego naszym podstawowym celem jest upowszechnienie ubezpieczeń rolnych, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa i stabilności polskich gospodarstw. Współpraca z Pocztowym Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych znacznie zwiększy dostępność ubezpieczeń rolniczych, dlatego w lipcu br. zdecydowaliśmy się na objęcie 49,5% udziałów w PTUW - powiedział Adam Sekściński, prezes KRUS.

Pozostała część udziałów należy do Poczty Polskiej. Skarb Państwa, do którego AGRO Ubezpieczenia należą w 100 proc. gwarantuje tym samym wiarygodność i stabilność oferty.

przymrozki, susza, gradobicie, straty w uprawach,  straty w rolnictwie

Ubezpieczenia w rolnictwie mają być powszechne, ale nie obowiązkowe

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi chce, by ubezpieczenia rolne były jak najbardziej powszechne, ale nie obowiązkowe, bo części gospodarstw nie stać na płacenie składki - powiedział wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki. Tematem środowego...
- Nasza oferta ubezpieczeniowa jest prosta w swojej konstrukcji, przygotowaliśmy kilka pakietów ryzyk związanych z porami roku. Budowa rentownego portfela ubezpieczeń rolniczych opartego na polisach obowiązkowych, dotowanych ubezpieczeniach produkcji rolnej oraz polisach dobrowolnych, pozwoli zdywersyfikować ryzyko i zabezpieczy rolników przed zdarzeniami o charakterze katastroficznym - tłumaczy Zbigniew Pusz, Prezes PTUW.

Przedmiotem AGRO Ubezpieczeń w zakresie upraw są plony zbóż, kukurydzy, rzepaku, rzepiku, chmielu, tytoniu, ziemniaków, buraków cukrowych, warzyw gruntowych, owoców, roślin strączkowych oraz nasadzenia drzew, krzewów owocowych i truskawek, a także zwierzęta gospodarskie.

Plany są bardzo ambitne, ale i precyzyjnie określone - upowszechnienie dostępności polis dla rolników, dzięki ich dystrybucji przez Pocztę Polską, ma doprowadzić do ubezpieczenia 70-80 proc. powierzchni upraw.

W ciągu najbliższych 3 lat, dopłaty rządowe do ochrony upraw i hodowli mogą wynieść nawet 1,8 mld zł. Wzrost kwoty przeznaczonej na ubezpieczenie upraw i zwierząt w formie dopłat z budżetu państwa w porównaniu z rokiem 2016 jest zatem wyraźny.

Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu