Agro Akademia trwa. Ostatnie trzy spotkania w marcu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
02-03-2018,15:00 Aktualizacja: 01-03-2018,18:45
A A A

Bank BGŻ BNP Paribas już po raz trzeci organizuje spotkania z cyklu Agro Akademia, wychodząc w ten sposób do rolników z wiedzą przydatną w prowadzeniu gospodarstwa. Zaproszenie do udziału kierowane jest zarówno do dotychczasowych, jak i potencjalnych klientów banku z branży agro.

W tegorocznej edycji, która trwa od połowy lutego, odbędzie się w sumie siedem siedem spotkań. Przed nami ostatnie trzy, które zaplanowano na pierwszą część marca.

Tematyka bieżącej edycji Agro Akademii jest poświęcona głównie innowacjom w zarządzaniu gospodarstwem z wykorzystaniem rolnictwa zrównoważonego. Współpracujący z bankiem eksperci z różnych dziedzin podczas spotkań dzielą się wiedzą o wybranych aktualnych tematach dotyczących polskiego rolnictwa.

Poruszane zostają m.in. kwestie związane z racjonalnym inwestowaniem oraz analizą przychodów i kosztów w gospodarstwach stosujących innowacyjne rozwiązania technologiczne w produkcji rolnej.

Targi Ferma, Złoty Medal, rolnicy, firmy

Złote Medale Targów Ferma

Hodowcy bydła, trzody chlewnej i drobiu w połowie lutego spotkali się w Łodzi na największych w Polsce specjalistycznych Targach Ferma. Jak co roku komisja konkursowa nagrodziła produkty wystawców i wręczyła 19 Złotych Medali i 6...

Eksperci mówią także o opłacalności rolnictwa zrównoważonego, ale z zastosowaniem rolnictwa precyzyjnego. W większości gospodarstw stosuje się ogólne nawożenie na całą powierzchnię gospodarstwa, bez uwzględnienia badań gleby, co powoduje wymywanie azotu do wód gruntowych.

W konsekwencji dochodzi do strat oraz do skażenia środowiska. Zastosowanie optymalnych, precyzyjnie podanych dawek, optymalnych gatunków i odmian, powoduje obniżenie kosztów przy zachowaniu plonów na wysokim poziomie.

Podczas spotkań pojawiają się praktyczne wskazówki dotyczące e-wniosków, które rolnicy niebawem będą musieli wypełniać. Nie brakuje również ważnego tematu związanego z umowami kontraktacyjnymi, które są obowiązkowe dla większości rolników.

Cieszący się uznaniem podczas ubiegłych edycji blok tematyczny dotyczący rozwoju osobistych umiejętności ogólnych, m.in. z zakresu negocjacji, komunikacji w biznesie, psychologii sprzedaży itp. jest kontynuowany również w bieżącej edycji Agro Akademii.

Bank BGŻ BNP Paribas zaprasza zainteresowanych rolników do udziału w ostatnich trzech spotkaniach w ramach Agro Akademii.

Harmonogram spotkań i formularz rejestracyjny, wypełnienie którego jest warunkiem niezbędnym wzięcia udziału w Agro Akademii, znajdują się na stronie Agro Akademii.

Udział w Agro Akademii dla zaproszonych gości i zgłoszonych osób towarzyszących (sąsiadów, partnerów biznesowych) jest bezpłatny.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj